artwork

Beko EuroCucina’da “Eat Like a Pro” kampanyasını tanıttı

5 sene önce

0

Arçelik’in uluslararası markası Beko, İtalya’nın Milano kentinde 17-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen EuroCucina Fuarı’nda yer aldı. Müşterilerinin ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına yönelik ürünler tasarlayan Beko EuroCucina’da “Eat Like a Pro” kampanyasının da tanıtımını gerçekleştirdi.

Beko’nun EuroCucina standı

Beko, dünya genelinde ailelerin yaşam tarzlarına ve günlük ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreterek yaşam standartlarını yükseltmeye çalışıyor. “Eat Like a Pro / Sporcu Gibi Beslen” girişimi de bu perspektifle hayata geçirilmiş projelerden biri. Çocukları iyi ve sağlıklı beslenmeye teşvik etmek üzere gerçekleştirilen proje, farklı coğrafyalardaki çocukların kahramanları gibi beslenmelerini sağlayarak sağlıklı gıdaları çocuklar için cazip hale getirmeyi amaçlıyor.

Eat Like a Pro / Sporcu Gibi Beslen kampanyası FC Barcelona iş birliğiyle hayata geçirildi.

Çocuklarını sağlıklı beslemeye çalışan ebeveynlere destek

Çocuklarda obezite dünyada giderek daha sık görülüyor. Mevcut eğilim devam ederse 2025’e kadar 5 yaşın altında obezite ya da aşırı kilo sorunu yaşayanların sayısının 70 milyona ulaşması bekleniyor. Çocuklar daha az taze sebze ve taze balık yerken diğer taraftan daha fazla yağ ve şeker tüketiyor. Ebeveynler, çocukların daha sağlıklı beslenmesi gerektiğini biliyor ancak bunu sağlamak gerçekten çok zor. Çünkü çocuklar sağlıklı yiyecekleri sıkıcı ve lezzetsiz buluyorlar. Beko, ebeveynlerin çocuklarını sağlıklı beslenmeye teşvik etmesine yardımcı olmak istiyor.

FC Barcelona’nın resmi ortağı Beko, rol modeller aracılığıyla sağlıklı gıdaların çocukların kafasındaki olumsuz imajını değiştirmeyi ve bu besinleri çocuklara sevdirmeyi hedefliyor. “Eat Like a Pro” projesinin global kampanya yüzü ise FC Barcelona’nın yıldız oyuncusu Gerard Piqué.

Kampanya ürünlerle de destekleniyor

Beko EuroCucina’da “Eat Like a Pro” kampanyasını tanıtırken ebeveynleri destekleyen ürünlerini de Milano’da tüketicilerin beğenisine sundu. Sebze ve meyvelerin vitamin ve besin değerini koruyan yeni nesil blenderler, meyve sıkacakları ile meyveleri ve sebzeleri 30 güne kadar taze tutmaya yardımcı olan buzdolapları gibi ürünler sunan Beko, diğer akıllı ev aletlerinin de tanıtımını gerçekleştirdi.

Beko, bölmeler arasında kokuların karışmasını önleyen Split&Cook teknolojili ankastre fırın serisi, pişirme sırasında ihtiyaç duyulan ideal havalandırma düzeyini HobToHood® teknolojisiyle sunan aspiratör, NeoFrost Dual Cooling™ teknolojili buzdolabı gibi ürünlerini de görücüye çıkardı. MasterChef Junior İtalya jürisi Alessandro Borghese, Beko standının ziyaretçilerini sağlıklı ve lezzetli yemeklerle karşıladı.

Kampanya kapsamında ayrıca özel bir “Eat Like a Pro / Sporcu Gibi Beslen” yemek kitabı hazırlandı. Kitap, Deliciously Ella olarak tanınan Ella Woodward ile ikon haline gelmiş FC Barcelona’nın beslenme uzmanının hazırladıkları; sağlıklı, besleyici ve uygun fiyatlı yemekler arayanlara ilham verecek bir yemek kitabı.

“Müşterilerimizin aileleri için daha sağlıklı tercihler yapmalarına yardımcı oluyoruz.”

Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CMO) Zeynep Yalım Uzun, projeyi ve FC Barcelona ile iş birliğini şu şekilde anlattı:

“Size biraz Beko’dan bahsedeceğim ama bunun öncesinde, bu kampanyanın benim için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyorum. Ben de iki çocuk annesiyim ve bugün burada konuşacağımız konudan, yani çocuklara sağlıklı yemekler yedirmeye çalışmaktan ben de mustaribim. Beko, bir amacı olan markalardan biri. Çünkü biz, tarihimiz boyunca insanların daha iyi yaşamlara sahip olmalarına yardımcı olmaya çalıştık. Eat Like a Pro kampanyası da bu mirasın parçalarından biri. Bu kampanyayla ulaşmaya çalıştığımız hedef, dünya çapında yaşanan bir problem olan çocuklukta obeziteye çözüm bulmak. İstatistiklere bakarsak üzücü bir tabloyla karşılaşıyoruz. 2014 yılında dünya çapında yaklaşık 40 milyon çocuk obezite sorunuyla karşı karşıyaydı ve ne yazık ki bu sayı artıyor. Eğer bu şekilde devam ederse, 2025 yılında dünyada 70 milyon kadar obez çocuk yaşıyor olacak. Beko ve FC Barcelona olarak bu trendi tersine çevirmek istiyoruz. Bu kampanyada, özellikle çocukları daha sağlıklı beslenmeye teşvik etmek için güçlerimizi birleştirdik. Görünüşte kolay olan bu çabanın, gerçekte öyle olmadığı da küçük çocuklarına sebzelerini yedirmeye çalışan herkesin malumu. Çocuklar aynı zamanda ebeveynlerini dinlemeye de pek istekli sayılmazlar, dolayısıyla sebze yemenin onlara iyi geleceğini söylemeniz pek işe yaramaz. Ancak Barcelona’da oynayan ve onların kahramanı olan bir futbolcu bunu söylerse, hikaye tamamen farklı bir sürece girecektir. Bu nedenle biz de bizimle aynı isteği taşıyan FC Barcelona ile iş birliği yapmak istedik ve “Eat Like a Pro” kampanyasını birlikte geliştirdik.”

Senin için
Tümünü göster
New York City, ‘Daha İyi’ Çöp Kutularını Piyasaya Sürüyor

New York City, Fareleri Uzak Tutmak İçin Yeniden Tasarlanan ‘Daha...

Basketbol Toplarına Sanat Vuruşu

Sanattan Esinlenen Basketbol Topları Jean-Michel Basquiat ve Keith Haring’i Kutluyor...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...