artwork

Beko çevre dostu ürünlerini tanıttı

2 sene önce

0

Beko, sürdürülebilirlik misyonunu yansıtan yeni çevre dostu ürünlerini tanıttı. Ürünlerde sürdürülebilir yaşam için geri dönüştürülmüş malzemeler, biyo-kompozitler ve deterjan tasarrufu sağlayan teknolojiler kullanıldı. 

Beko’nun sürdürülebilirlik misyonunun farkındalığını artırmak için marka, 24 Haziran’da Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, CMO Zeynep Yalım Uzun, CCO Ragıp Balcıoğlu ve Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin özel konuğu Döngüsel Ekonomi Direktörü Brendan Edgerton ile çevre dostu cihazlarının online tanıtımını gerçekleştirdi.

Lansmanda markanın tüketicilerin tasarruf etmelerine yardımcı olacak çamaşır&kurutma makinesi, fırın, buzdolabı, espresso kahve makinesi, kurutma makinası ve bulaşık makinesi ürünleri tanıtıldı.

Marka lansman sırasında ürün tanıtımına ek olarak insanların sürdürülebilirlik konusundaki tutumları ve endişeleri üzerine Avrupa çapında gerçekleştirilen bir anketi de paylaştı. Ankete göre insanların çevreye verdiği zarar tüm katılımcılar tarafından sürdürülebilir bir gezegen için en kritik tehdit olarak algılanıyor. Katılımcıların dikkat çektiği diğer tehditler ise sırasıyla şu şekilde; plastik sorunu, bulaşıcı hastalıklar, olağan dışı hava koşulları, doğal afetler, doğal kaynak krizi, biyolojik çeşitlilik kaybı, gıda israfı ve su stresi.

Beko’nun ana şirketi Arçelik’in CEO’su Hakan Bulgurlu lansmanda şunları söyledi: “Sürdürülebilirlikteki hedeflerimiz ve inovasyondaki öncü çalışmalarımız aynı bütünün iki büyük parçası. Bunların gelişimi birbirine bağlı. Hayatımızı sürdürmenin çevreye duyarlı yollarını bulmak bizim elimizde. Bir dizi çevre dostu Beko cihazı ile müşteriler artık sürdürülebilir bir evi tam anlamıyla donatabiliyor.”

Arçelik’in CMO’su Zeynep Yalım Uzun şunları ekledi: “Beko’nun marka amacı, gelecek nesillerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak. Bu ancak daha sürdürülebilir yaşamak ve daha sağlıklı bir gezegen için çalışmakla mümkün. Tüm eylemlerimizin ve kullandığımız her ürünün doğa üzerinde bir etkisi var. Dolayısıyla, bu ürünler portföyünün ötesinde, tüm cihazlarımızı daha çevre dostu hale getirmek için mevcut teknolojilerimizi uyarlamaya hevesliyiz. Beko için bu sadece bir başlangıç.”

Arçelik’in CCO’su Ragıp Balcıoğlu: “Beko’da teknolojiyi demokratikleştirme, onu ekonomik hale getirme ve mümkün olduğunca çok insanın buna erişmesini sağlama konusunda tutkuluyuz. Sürdürülebilirliği iş modelimize ve yaptığımız her şeye entegre ederek, yüksek teknolojiler geliştirerek insanların çevreye verdiği zararı azaltmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Heinz Ketçap’tan %100 geri dönüştürülebilir kapak

Heinz Ketchup, 300 milyon kapak tasarrufu sağlayacak %100 geri dönüştürülebilir...

Samsung, Poké Topları’nda Galaxy Buds’ı tanıttı

Samsung, ‘Pokémon’ eğitmenleri için Poké Topları’nda Galaxy Buds’ı tanıttı...