Beğenileri göremiyoruz, peki şimdi ne olacak?

Instagram’dan Adam Mosseri, gönderileri beğenen kişileri gizli tutacak bir uygulama üzerine çalıştıklarını duyurmuştu. Uygulama birkaç ülkede ve ABD’nin bazı bölgelerinde yürürlüğe girdi.

Peki bu değişiklikten pazarlama endüstrisi nasıl etkilenecek ve markalar bu duruma uyum sağlamak için neler yapmalı? İşte bu sorunun yanıtını  Obviously kurucu & CEO’su Mae Karwowski ve We Are Social müdürü Ben Arnold, yanıtlıyor.

instagram

Mae Karwowski, kurucu & CEO, Obviously

Bunun geleceğini aylar öncesinden biliyorduk. Eğer doğru teknolojiye sahipseniz gizlenen beğeniler sorun olmayacaktır. Başarılı influencer pazarlamacıları gönderiyi kimlerin beğendiğini göremese bile bu ölçümlere erişim sağlayabilir. Yine influencer’larla çalışmadan önce bu hesapların etkileşimleri ve performans ölçümleri hakkında kapsamlı bilgiye sahip olabiliriz. Bu durumla birlikte hangi ajansın gelişeceği, yeterli teknolojiye, stratejiye ve ustalığa sahip olduğu açıklık kazanacak.

Ben Arnold, müdür, We Are Social

Bu olay endüstri için büyük olumlu bir adım. Çok fazla hala beğeni peşinde koşuyor ve bu yüzeysel ölçümleri anlamlı içeriklerden ve topluluklarıyla kuracakları içten iletişimden daha ön planda tutuyor. Markalar bu duruma uyum sağlamak için bir adım geri atmalı ve tüketicilerine sundukları değer değişimlerini yeniden değerlendirmeli. Bu değişimler daha dengeli oldukça Instagram, markaların ticari değeri için daha kazançlı hale gelecektir.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.