artwork

BBH’den Pelle Sjonell’e yeni görev

8 yıl önce

0

BBH Los Angeles’in Kreatif Direktörü Pelle Sjonell, artık Bartle Bogle Hegarty Group’ta CCO olarak görev almaya başlayacak.

Bugünden itibaren BBH CEO’su Neil Munn ile beraber çalışmaya başlayacak olan Sjonell, Brezilya’daki ajansı Neogama’ya daha fazla odaklanmak için isitfa eden Alexandre Gama’nın yerine geçiyor.

BBH’nin kurucu ortaklarından Sir John Hegarty konuyla ilgili: “Şahsen ben Pelle’nin BBH’nin yaratıcı tarafında bir adım daha öne çıkmasından son derece memnunum. Zaten BBH her zaman seçkin ve özel bir yaratıcılık ile ilerlemiştir. Sadece yaratıcı insanları işe almak değil, aynı zamanda onlara liderlik de etmemiz gerekir.  Bu yüzden de Pelle Sjonell’in yeni görevinden dolayı heyecanlıyım.”

Pelle Sjonell, 2007 yılında Bartle Bogle Hegarty’e katıldı ve 2010 yılında BBH Los Angeles açılana kadar 3 yılını BBH New York’ta kreatif direktör olarak geçirdi.
New York’ta; arkasında Oasis için yaptığı dig out your soul işiyle Cannes’dan kazandığı Titanium Lion’ı, sosyal medyada en çok konuşulan kampanyalar arasına girmeyi başaran Axe için yapmış olduğu clean your balls’u ve yılın en iyi reklamı olarak adlandırdığı Google için yaptığı Dear Sophie’yi bıraktı.

Sjonell ise yeni görevi ile ilgili “Reklamcılığa aşığım. Ve şu anda burada bu görevde olmaktan çok mutluyum.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile...