artwork

BBC’nin pop-up AR selfie kurulumu, vahşi yanınızı ortaya çıkarabilir

3 ay önce

0

Undercurrent tarafından oluşturulan deneyim, kullanıcıların hayvan maskesi takmış halini gösteriyor

BBC Studios, BBC Earth Experience‘ı tanıtmak için etkileşimli, AR destekli bir photo booth pop-up’ı yerleştirdi.

Yüksek çözünürlüklü doğa görüntülerinin yansıtıldığı ve David Attenborough’un anlatımının eşlik ettiği sürükleyici bir etkinlik olan BBC Earth Experience, 31 Mart’ta Londra, Earl’s Court’taki Daikin Center’da başlatılmıştı.

Bağımsız ajans Undercurrent tarafından üretilen fotoğraf kabini, insanların dijital olarak “deneyebilecekleri” ve selfie çekmek için kullanabilecekleri dört AR hayvan maskesi (kutup ayısı, misk öküzü, puma ve fil) sunuyor. Maskeler, ziyaretçilerin yüzleriyle eşleştirilecek, hareket ve mimikleriyle zamanında tepki verecek.

Her AR maskesi, BBC Earth Experience hediyelik eşya dükkanında sunulan doğal tarih ürünlerinden esinlenerek geometrik bir tarzda oluşturuldu.

BBC Studios’da Tüketici Ürünleri ve Lisans Genel Müdürü Stephen Davies şunları söyledi: “Bu etkileşimli pop-up’ı oluşturarak, halka Londra’nın en yeni cazibe merkezi hakkında daha fazla bilgi edinme ve isteğe göre ayarlanabilen AR filtrelerini kullanırken eğlenme fırsatı vermek istedik.”

Photo booth, sürdürülebilir malzemeler kullanılarak inşa edildi ve BBC Studios’a göre; kampanya oluşturulurken “aktivasyonun tüm çevresel yönleri dikkate alındı”. Pop-up’ın ana iç yapısını oluşturmak için kazanılmış huş kontrplak paneller kullanılırken, standa rengini vermek için toksik olmayan, biyolojik olarak tamamen bozunabilen boya kullanıldı.

Undercurrent CEO’su Damian Clarke şunları söyledi: “Ekip, sürdürülebilir bir yapı sunmaktan keyif aldı ve süreç boyunca yeni beceriler elde ettik, gelecekte birlikte çalışmaya devam edeceğimiz yeni malzemeler keşfettik. Yeniden kullanımı olabildiğince göz önünde bulundurarak bir varlık oluşturduğumuzdan ve aynı zamanda kullanım ömrünün sonunda biyolojik olarak parçalanabildiğinden emin oluyoruz.”

Bu hafta başlayıp Ocak 2024’e kadar sürecek olan photo booth’a BBC Earth Experience’ın ana konumundan erişilebilir. İnsanlar ayrıca 15 Temmuz’da King’s Cross Station’da ve 22-23 Temmuz’da Reading Oracle’da özelliklerini deneyebilecek. Deneyimledikten sonra ziyaretçiler, sosyal medyada paylaşmaları için gelen kutularına özel bir GIF düşecek. Ayrıca her katılımcı, BBC Earth Experience için ücretsiz bir bilet veya %20 indirim kodu kazanmak için çekilişe katılacak.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Tinder’dan “dövme salonu”

Tinder “çift” dövmelerini silmeye davet ediyor...