BBC’den “Oyunu Değiştir” çağrısı

Kadın sporlarını öne çıkarmayı amaçlayan BBC, ‘2019 Fifa Women’s World Cup‘ için bir reklam yayınladı. BBC, dünya kupasının Paris’te düzenlenecek olan tüm oyunlarının haklarını satın aldı.

Güney Londralı rapçi Ms Banks’in müziğini üstlendiği reklam, BBC’nin kurum içi yaratıcı ekibi BBC Creative tarafından hazırlandı. Reklam, ilk kez ‘Football Focus’un cumartesi günü yayınlanan bölümünde izleyiciyle buluştu. BBC’nin ‘Change the Game’ kampanyasını başlatan reklamda ünlü kadın futbolcular da yer alıyor.

Reklam müziği, kadın sporcuları örnek alacak olan gelecek nesil kadınlarına ilham vermesi için hazırlandı. BBC Sport Pazarlama Başkanı James Parry, reklam müziği hakkında: “Bayan Banks, projeye kendi benzersiz stilini yansıttı. Bu yaz Kadınlar Dünya Kupası için çok heyecan verici her şeyi barındırdığını düşündüğümüz bir parça yarattı. ‘Change the Game’ kampanyamızı yeni başlattık. BBC bu yaz daha önce hiç olmadığı kadar çok kadın sporu göstereceği için gurur duyuyoruz. Reklam parçası da duygularımızı mükemmel bir şekilde yansıtıyor.” dedi.

BBC, ‘2019 Fifa Women’s World Cup’ kapsamında oynanacak 52 maçı da Fransa’dan canlı yayınlayacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.