BBC Studios, Nicki Sheard’ı CMO olarak görevlendirdi

BBC Studios, CMO olarak Jackie Lee-Joe’nun yerine Nicki Sheard’ı görevlendirdi. Lee-Joe geçen yaz Netflix’e gitmişti.


İngiltere ulusal yayın kuruluşunun ticari kolu olan BBC Studios, Nicki Sheard’ı pazarlama müdürü olarak atadı.

Sheard, Mart ayında rol alacak ve aynı pozisyonda bulunduğu güzellik markası Charlotte Tilbury’den şirkete dahil oldu. Altı yıllık bir deneyimden sonra BBC’ye geri döndü ve 2008’den 2013’e kadar BBC News için pazarlama müdürü olarak çalıştı. Daha sonra pazarlama, ses ve müzik direktörü oldu.

2014’ten 2017’ye kadar Sheard Candy Crush Saga geliştiricisi King’de pazarlamaya öncülük etti.

Sheard, geçen yaz Jackie Lee-Joe, şirketten emekli olan Kelly Bennett’in yerine Netflix’te baş pazarlama sorumlusu pozisyonu açığını doldurmuş oldu.

Sheard, yeni rolünde Doctor Who, Top Gear and Strictly Come Dancing/Dancing with the Stars, BBC First ve BBC America gibi ücretli hizmetler de dahil olmak üzere BBC Studios ve markaları için küresel pazarlama stratejisini belirleyecek.

BBC Studios CEO’su Tim Davie: “Nicki, büyüme ve dönüşüm için olumlu bir güç olarak defalarca kendini kanıtlamış olan üstün bir yetenek. Nicki, cesur İngiliz yaratıcılığımızı dünyanın dört bir yanındaki yeni müşterilere, kitlelere ve fırsatlara götürmede kritik bir rol oynayacak. ” dedi.

Sheard, “hemen hemen her türde dünyaca ünlü programlar yaratmaya ve ticarileştirmeye devam ederken BBC Stüdyolarına katılmaktan heyecan duyduğunu” söyledi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.