BBC One’ın Noel reklamı büyülü bir gün için zamanı donduruyor

BBC One’ın Noel reklamı harika bir yılbaşı geçirmek için zamanı donduruyor ve anne oğlun birliktelik hikayesini ele alıyor.

“Harikalar Diyarı” reklam filmi, bir anne ve oğlunun birlikte Noel tatili boyunca zaman geçirme mücadelesini anlatıyor. Annenin iş yoğunluğundan dolayı zaman ayıramamasına karşın zaman aniden duruyor ve çevredeki insanlar donuyor. Anne, oğluyla zaman geçirmesi gerektiğini anlıyor ve deniz kenarına oğlunun yanına gidiyor ve orada birlikte harika bir gün geçirme şansı yakalıyor.

BBC’nin 2018 Dünya Kupası için hazırladığı reklam filminin kreatif ekibinde yer alan “Xander Hart”  ve “Edward Usher”, Noel reklamına da imzalarını atıyor.

Usher; “Noel’de her şeyin yavaşladığı hissine kapılırız. Bu yavaşlama sayesinde ebeveynlerin çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmesi gerektiğinin farkındaydık. Zamanı yavaşlatmanın insanın elinde olduğunu fark edip, ebeveynlerin yoğun iş temposunu bir kenara bırakıp, çocuklarıyla zaman geçirebileceğini vurguladığımız reklam filmini hazırladık.” dedi.

Hart; “reklam filminde zamanı dondurma makinesi ürettik ve bu cihaz çoğu kişinin hisselerine hitap ediyor. Her yaş için zaman kavramı farklılık gösterebiliyor, bazen genç insanlar için zaman hiç geçmez, yetişkinler içinse hızlıca akıp gider. Bu bağlantılar arasında reklam filmini oluşturduk.” dedi

Reklam filminin 90 saniyelik bir kısmında zamanın tamamen donduğu görülüyor ve bu sırada anne oğlun buluşması gerçekleşir. O zaman diliminde insanların gündelik işlerinden kesitlerin gösterildiği anlar bulunuyor. Anne oğlun buluştuğu an, donan dünya tekrardan eski haline dönüyor ve anne, oğluyla beraber Noel akşamında eğlenceli zamanlar geçiriyor.


 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.