BBC insanlara klasik skeçlerle “evde kalın” diyor

BBC, koronavirüs krizi sırasında temel sağlık önlemleri mesajlarını İngiliz halkına iletmeye yardımcı olmak için klasik programlardan kliplerle televizyon ve sosyal medyada bir dizi film başlattı.

Miranda, The Thick Of It ve Mighty Boosh’tan farklı şekillerde arşivlenmiş klipler, her biri ‘evde kalın’ farkındalığı yaratmaya yardımcı olacak şekilde üç dört kısa filmden oluşuyor. Bu kısa filmler BBC televizyon ve sosyal mecralarında gösterilecek. 

İlk film, BBC Two’da saat 15: 00’de yayınlandı. Genel Müdür Tony Hall, “Sağlık sorumluluğu üzerine hareket etmek hayat kurtaracak. Yıldızlarımızı kullanmak, mesajı çok geniş bir şekilde yaymanın iyi bir yoludur. Buna değecektir. ” Dedi.

BBC Genel Müşteri Sorumlusu Kerris Bright, “BBC’nin geniş arşivinde bu zor zamanlarda bir gülümseme getireceğini umduğumuz dört klasik klip bulduk. Ancak bu komik filmlerin ardındaki mesaj çok ciddidir. Bu virüsün yayılmasını yavaşlatmak için hepimizin evde kalması gerektiği mesajını yaymak, günlerimizi biraz daha katlanılabilir hale getirmek için BBC’de elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz. ” Dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.