artwork

BBC çiçeklerin dünyasını anlatan diziyi yeraltında tanıttı

1 sene önce

0

Kurum içi ajans BBC Creative, Sir David Attenborough‘nun en son dizisini tanıtmak için yoğun metro istasyonunu ‘yolcular için canlı ve öteki dünyaya ait bir deneyim’e dönüştürdü.

BBC, Green Park Station’da kontrolü ele aldı ve Sir David Attenborough’nun son beş bölümlük dizisini tanıtmak için onu “Green Planet” (Yeşil Gezegen) olarak yeniden adlandırdı.

9 Ocak’ta ekranlara gelen The Green Planet, birbirine bağlı bitkilerin dünyasını keşfetmek için çığır açan kamera teknolojisini kullanıyor, Attenborough ile izleyicileri gizli yaşamlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Sürükleyici “Dünyalarına Hoş Geldiniz” deneyimi, bitki yaşamına dair bir yelpaze sergilemek için geliştirildi.

Metro istasyonunda yapılan iş, etobur su altı yaşam formlarından insansı çöl kaktüslerine kadar dizideki bitkilerin gösteren posterleri kapsıyor. Posterler, dizinin fragmanını yayınlayan iki dijital ekranın yanında yer alıyor.

Ayrıca Green Park’taki bu çalışma kapsamında platform tabelaları geçici olarak “Green Planet” olarak değiştirilecek.

BBC Creative Yaratıcı Lideri Stuart Gittings: “‘Onların dünyasına hoş geldiniz’ için hedefimiz; dizide konu alınan, ‘başka bir dünya’ olan bitki yaşamını mümkün olan en sürükleyici şekilde sergilemekti bu nedenle Londra’nın ikonik bir parçasında gerçekleştirdiğimiz iş, izleyicilerimizi onların dünyalarına getirmek için kaçırılmayacak bir fırsat sundu.” dedi.

Son yıllarda BBC Creative, eylemsel açıkhava marifetleriyle göz doldurdu. 2021’in başında kendi reklam panosunu ateşe vererek insanların gezegende nasıl yıkıcı bir güç olduğunu gösterdi.

Bu sırada zekice bir gölge oyunu ve kanlı kazıklar aracılığıyla, ödüllü Drakula billboard’unda gece akıldan çıkmayan bir görüntü oluşturdu.

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...