artwork

Basında en iyilerin seçildiği “Kırmızı” başlıyor

11 yıl önce

0

Bu yıl 10.’su düzenlenen Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’ne katılım süreci başladı. Son katılım tarihi 4 Ocak 2013 olan 10. Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’ne, tüm reklam ve medya ajansları, ilk kez 1 Kasım 2011- 31 Aralık 2012 döneminde yayınlanmış basın reklamları ile katılabiliyorlar. 5 Aralık Çarşamba günü başvuruların başladığı yarışmanın son başvuru tarihi ise 4 Ocak 2013 olarak belirlendi.

Basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla tasarlanan yarışmanın bu seneki jüri başkanlığını ise BBDO Stratejik Direktörü Haluk Sicimoğlu yapıyor. Kırmızı jürisi, yarışmaya katılan işleri önce internet üzerinden ön elemeye tabi tutacak, ardından 11 Şubat 2013 tarihinde düzenlenecek jüri toplantısı ile kategori bazında birincileri seçecek.

Sektördeki tüm reklamcılar, Kırmızı’nın bir parçası oldu!

Kırmızı Ödülleri, bu sene ayrıca heyecanını sektördeki tüm reklamcılarla paylaşıyor. Bugüne kadar sadece jürinin katıldığı değerlendirme sürecine bu yıl yarışmaya katılan her ajans dahil olabilecek. Elemede bir oy sahibi olabilecek ajanslar kendilerine atanacak şifre ile ön eleme sayfasına girecekler ve kendilerine ait işler hariç diğer tüm çalışmalara oy verebilecekler. Böylece ön elemede jüri tarafından elenen bir iş sektör oylarıyla elemeden geçmişse ikinci aşamada jürinin önüne tekrar gelecek. Yüzlerce reklamın incelenmesini gerektiren bu süreçte başarılı bir işin jürinin dikkatinden kaçma olasılığı önlenmiş olacak.

Dijital medya kategorileri genişledi!

Kırmızı 10. yaşını kutlarken, yarışma kategorilerinde de önemli yenilikler yapıldı. Büyük Ödül Kıpkırmızı ve Özel Ödül kategorileri dahil toplam 45 ödülün sahibini bulacağı yarışmaya bu yıl, dört yeni kategori daha eklendi.

Dijital Entegrasyon, Sosyal Mecra Entegrasyonu, Tablet Reklam Uygulaması, Mobil Reklam Uygulaması kategorileri sayesinde basını ve dijital medyayı birlikte kullanan iletişim faaliyetleri yarışma içeriğinde geniş bir yelpazede yer alabilecek. Kırmızı jürisi bu kategoriye yapılan katılımları kampanyanın yaratıcılığı ve özgünlüğü açılarından, basın ve dijital ortamın entegrasyonundaki başarısı ile birlikte değerlendirecek.

Kırmızı’nın reklam ajansı Klan, bu yıl sektörün çok yakından tanıdığı, 12 “meşhur” reklamcı ve yaratıcı yönetmenin “cast” olarak yer aldığı hem Kırmızı’nın 10. yaşını vurgulayan hem de yarışmaya katılım çağrısında bulunan bir kampanya hazırladı.

Kırmızı Ödülleri’ne katılan tüm işler 21 Ocak 2013 tarihinden itibaren online olarak sergilenmeye başlanacak. Türkiye genelindeki tüm reklamcı ve reklam verenlerin bir araya geleceği, en yaratıcı reklamcı ve reklam verenlerin alkışlanacağı ödül töreni ise 28 Şubat’ta düzenlenecek.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...