BAREM kurumsal kimliğini kırmızıyla yansıtıyor

Araştırma şirketi BAREM yeni kimliğinin temel taşlarını  yeni nesil araştırma yaklaşımlarıyla ulaşılan bilgi, içgörü, öngörü ve aksiyon olarak ifade ediyor. 1982 yılından beri sakin, düzenli ve güvenilir kimliğine uyan mavi rengi sahiplenen firma bundan böyle kırmızı ile araştırmaya olan tutkusunu ifade edecek.

Kırmızı tutku demek

BAREM Yönetim Kurulu Başkanı Pervin Olgun kurumsal kimliğin yenilenme sürecini şöyle anlatıyor: “Yeni vizyonumuzu yansıtması için kurumsal kimliğimizi değiştirmeye karar verince ilk referansımız, bizzat yürüttüğümüz Türkiye’de renklere yüklenen anlamları irdeleyen araştırmamız oldu. O araştırmada görüştüğümüz kişilerden çeşitli renklerin koku, tat, kategori ve özellikle de  duygu çağrışımlarını almıştık. Mavi en sevilen, huzur ve güven veren ve dingin bir renktir aslında. Ancak artık bizim araştırmaya olan sevgimizi, tutkumuzu anlatmakta ve bizi öne çıkarmakta yetersiz kaldığını fark ettik. Biz 32 yıldır kaliteli ve güvenilir bir firmayız, bu değişmeyecek. Ama bu güvenin üstüne kırmızı ile aşkımızı, tutkumuzu daha iyi anlatacağız.”

BAREM kurum kimliğini hazırlayan HAVAS Worldwide Kreatif Direktörü Ergin Binyıldız “Logoda BAREM’in bu farklı olma, öne çıkma, en iyisi için çalışma tutkusunu gerek logotype, gerekse kırmızı renk ile yansıtmaya çalıştık” diyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.