Barcelona ve Beko işbirliği bir “merhaba” ile başladı

Arçelik A.Ş.’nin uluslararası markası Beko, sezon başında FC Barcelona ile dünya çapında iki markayı bir araya getiren dört yıllık bir ortaklığa imza attı. Beko’nun bu işbirliğini duyurmak için çektiği filmde Barcelonalı oyuncular ve Beko çalışanları yer aldı.

Dünyanın dört bir yanındaki Beko çalışanları ve futbolcuların birbirine “merhaba” dediği video hem Barcelona futbol takımının hem de Beko’nun sosyal medya kanallarında yayınlandı. Film 3 milyondan fazla görüntülendi ve 500 bin defa izlendi.

FC Barcelona, Beko ile yaptığı anlaşma kapsamında yayıncı kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları dışında ilk kez formasının sol kol kısmını bir markaya tahsis etmiş oldu. Beko yeni logosuyla, Neymar ve Lionel Messi’nin de dahil olduğu FC Barcelona takımı oyuncularının üzerinde futbol severlere ulaşacak.

Real Madrid ve FC Barcelona’nın oynadığı, El Clasico maçları dünya genelinde ortalama 400 milyon kişi tarafından izleniyor. İspanyol Ligi La Liga maçları ise 156 ülkede canlı ve banttan yayınlanıyor. Bir sezonda ortalama 8 milyon forma satan FC Barcelona’nın dünya genelinde 330 milyon seyircisi olduğu tahmin ediliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.