artwork

Barbie, Kadınlar Günü reklamı için Frida Kahlo’yu bebek yapıyor

6 yıl önce

0

Barbie, Kadınlar Günü reklamı için 17 rol modeli kadını bebeklere dönüştürdü. Çevreci Bindi Irwin, boks şampiyonu Nicola Adams ve ‘Wonder Women‘ filminin yönetmeni Patty Jenkins, Barbie’nin yarattığı “modern-day” bebeklerin sadece birkaçı. Diğerleri arasında Olimpik snowboardcu Chloe Kim, Fransız şef Hélène Darroze ve Çinli oyuncu Xiaotong Guan yer alıyor.

Mattel markası; pilot Amelia Earhart, sanatçı Frida Kahlo ve matematikçi Katherine Johnson‘u bebek haline getirdi. Bunların hepsi, Barbie’nin öncülük eden kadınları onurlandıracağını söylediği yeni “Inspiring Women” adlı serisinde yer alıyor. Barbie’ye göre, bu tarihi bebeklerin her birinin eğitsel bilgiler ve topluma yaptıkları katkılar var.

Marka, kampanyasıyla ilgili “Kız çocukları her zaman Barbie ile farklı roller ve kariyerleri oynayabiliyorlar. Onlara istedikleri herhangi bir şeyi olabileceklerini hatırlatacak ve gerçek hayattaki rol modellerine ışık tutacak bu bebeklerin oynayacağı rol adına çok heyecanlıyız.” dedi.

Barbie, aynı zamanda Kadınlar Günü ve bebeklerin piyasaya sürülmesi için “#MoreRoleModels” adlı bir kampanya başlattı.

2015 yılında marka, Barbie’ler ile kız çocuklarına büyüdüklerinde ne olmak istediklerine yön göstermek için “Imagine the Possibilites” adlı kampanyayı başlatmıştı.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...