artwork

Barbie genç kızları hayallerine yaklaştıran bir proje başlattı

5 sene önce

0

Geçtiğimiz sene Barbie gerçek dışı vücut oranlarına sahipken Mattel, Inc, ikonik bebeğiyle genç kızların arasında daha olumlu bir etki yaratmak için imajını değiştirmeye çalışıyor. Bunun için de Barbie genç kızları hayallerine yaklaştıran bir proje başlattı; Dream Gap Project.

Ünlü sanatçı Frida Kahlo ve diğer 16 güçlü kadın rol modeli Barbie bebeklere dönüştürdükten ve sınırlı sayıda “Inspiring Women” serisini piyasaya sürdükten sonra Barbie, genç kızların hayallerini elde etmesine yardımcı olmayı hedefleyen “Dream Gap Project“i küresel bir kampanyayla duyurdu duyurdu.

Marka, web sitesinde projeyle ilgili şu açıklamayı yaptı “5 yaşından itibaren, birçok kız çocuğu kendilerine olan inançlarını sınırlandırmaya başlıyor. Cinsiyetleriyle bir şey yapabileceklerine ya da bir şey olabileceklerine inanmayı bırakıyorlar. İşte bu yıl, Barbie’nin bu hayal ve cinsiyet eşitsizliğini kapatmak için çalışmaya başladığı yıl. Araştırmalar, çocukların çok küçük yaşlarda kadınların zeki olmadıklarını gösteren kültürel klişelere alıştıklarını gösteriyor. Bu kalıp yargılar genellikle medya tarafından besleniyor ve onları daha da güçlendiren yetişkinler. ”

Künye

Reklamveren Barbie
Ajans BBDO
CCO David Lubars, Matt Miller
Kreatif Direktör Adam Balogh, Jason Moussalli
Prodüksiyon Şirketi Slim Pictures Inc
Yönetmen Karen Cunningham
Yapımcı Al Cooper
Editör Andrea MacArthur

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...

Mercedes-Benz Amerika’dan elektrikli araç şarj merkezi

Mercedes-Benz Amerika’da tüm sürücülere hizmet veren ilk elektrikli araç şarj...