artwork

Barbie çocukların empati yeteneğini geliştiriyor

3 yıl önce

0

Barbie son kampanyasında oyuncak bebeklerle oynamanın çocukların empati yeteneğini geliştirdiğini vurguluyor.

Barbie’nin yeni kampanyası ekim ayında yayınlanan, bebeklerle oynamanın çocukların duygusal, akademik ve sosyal başarılarını geliştirmeye yardımcı olduğunu ortaya koyan bir nörolojik bilim araştırmasına dayanıyor. ‘A Doll Can Help Change the World’ isimli kampanya BBH LA tarafından yaratıldı.

Kampanya filmi, farklı kimliklere sahip oyuncak bebeklerle oynamanın çocukların daha empatik, kapsayıcı, cömert ve düşünceli olmalarına olanak tanıdığına odaklanıyor. Bu varsayımların tümü, Cardiff Üniversitesi’nin çocuklar oyuncak bebeklerle oynarken yaptığı nörogörüntüleme çalışmasıyla kanıtlandı.

Cardiff Üniversitesi baş araştırmacısı Sarah Gerson yaptığı açıklamada, “Oyuncak bebekler çocukları kendi küçük hayali dünyalarını yaratmaya, diğer insanlar ve birbirleriyle nasıl etkileşime girebileceklerini düşünmeye teşvik ediyorlar.” dedi.

62 yaşındaki markanın amacı, çocukları kendilerinden farklı insanlara yaklaşırken empati kurmaya teşvik etmek. Yapılan araştırma da, oyuncak bebeklerle oynamanın çocukların gelecekte başkalarıyla nasıl etkileşim kuracakları üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu destekliyor.

Barbie ve Mattel Oyuncak Bebek Portföyü Global Başkanı Lisa McKnight yaptığı açıklamada “Markanın son kampanyasında çocukların evde oynadıkları gerçek hikayeleri göstererek, ebeveynlere ve bakıcılara bebeklerle oynamanın gelişimsel faydaları olduğunu hatırlatmayı umuyoruz.” dedi.

Marka, yeni reklamın Barbie’nin empatide fikir lideri olma çabasının bir parçası olduğunu söyledi. Bu çaba doğrultusunda önümüzdeki aylarda, The Washington Post ile bir içerik ortaklığı ve empatiye odaklanan sosyal ve perakende aktivasyonları başlatılacak.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...