artwork

Bağımsız ajans networkleri ICOM ve IN birleşti

12 yıl önce

0

Dünyanın iki büyük bağımsız reklam ve pazarlama iletişim network’ü, daha güçlü bir uluslararası kaynak oluşturmak amacıyla güçlerini birleştiriyor. Coloradolu ICOM ile koordinasyonu Paris’ten yapılan IN, birleşerek dünyanın en büyük bağımsız networkünü oluşturacak. ICOM+IN adındaki organizasyonda, 100’den fazla ajans yer alacak. Bu yeni networkün toplam cirosunun 3,5 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Yeni network, gelişmiş pazarlarda olduğu gibi gelişmekte olanlarda da entegre ajanslar yoluyla global bir güce sahip olacak.

Yeni network, gelişmiş pazarlarda olduğu gibi gelişmekte olanlarda da entegre ajanslar yoluyla global bir mevcudiyete sahip olacak. Buna ek olarak network; dijital, markalama, sosyal medya, mobil iletişim, medya, halkla ilişkiler, etnik pazarlama gibi alanlara ek olarak, sağlık ve lüks tüketimi kategorilerinde de uzmanlıkta lider olacak.

Bölgesel merkezlerde organize olacak

ABD’de konumlanan network, beş büyük bölge olan Asya/Pasifik, Avrupa/Afrika, Latin Amerika, Orta Asya/Kuzey Amerika’da ve Bangkok, Paris, Sao Paulo, Kahire ve Atlanta gibi bölgesel merkezlerde organize olacak. ICOM Yöneticisi Gary Burandt, organizasyonun genel müdürü olacak.

ICOM’un Türkiye üyesi olan THE’nın Ajans Başkanı Kerim Han Milar’ın bu birleşme hakkındaki düşünceleri ise şekilde: “ICOM+IN ile çok daha fazla sayıda ülkede reklam konusunda işbirliği yapabileceğiz. Yeni oluşum sayesinde, müşterilerimize Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlerde çok daha rahat hizmet verebileceğiz.  Bu durumun, bu bölgedeki ülkelerde reklam yapmak isteyen Türk firmaları açısından önemli bir imkan sağlayacak.”

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...