Bade İşçil Becel reklamında

Bundan iki yıl önce Kelebek yazarı Melike Karakartal, Bade İşçil’i birlikte sabah yürüyüşüne davet etmişti. O sıralar İşçil’in egzersiz için her gün Nişantaşı’ndan İstinye Park’a kadar yürümesi konuşuluyordu. Kelebek yazarı da bu zorlu yolculuğu gazetedeki köşesine taşımak istemişti.

 

O dönemde kampanyaları için yerli ‘celebrity’ arayışında olan ve tüm reklamlarında sağlık vurgusuna öncelik veren Becel, Bade İşçil’in bu röportajını okuyup marka yüzü olmasını istemişti. İşçil, iki senedir Becel’in yüzü olarak reklamlarında yer alıyor.

Becel’in bu reklamında yeni ürünü ‘Becel Pratik’ tanıtılmış. Yemek yapmak için sıvı ve katı yağı karıştırma yükünü kaldıran; ikisini tek bir şişede toplayan bir yağ üreten Unilever’in markası Becel, bu reklamda Bade İşçil’e gelinlik giydirmiş.

Reklam filminde market alışverişi yaparken annesini arayıp “Geliyoruz!” diyen Bade İşcil, annesinin İşcil’i gelinlikle hayal ettiği karelerin ardından eve ‘damat aday’ ile değil sıvı Becel Pratik ile geliyor. İşcil, annesinin “Aa! Ben karıştırdım!” demesi üzerine “Artık sıvı ve katı yağı karıştırmana gerek yok” diyerek mizahi bir üslupla sıvı Becel Pratik’in özelliklerini anlatmaya başlıyor. Reklam filmi, anne kızın sıvı Becel Pratik’le hazırladıkları yemeği yerken sona eriyor.

Reklam Filmi Künyesi
Becel Pratik / Sürpriz
Reklamveren: Unilever / Becel
Reklamveren Yetkilisi: Mustafa Seçkin
Ajans: Lowe
Yaratıcı Yönetmen: Can Apaydın, Emre Noyan
Yaratıcı Grup: Ekin Arşiray, Mustafa Ölemez
Müşteri İlişkileri Grubu: Pınar Sarp, Taflan Dinçer Yörük, Feza Turunçoğlu Erim
Stratejik Planlama: Pelin Aydın
Ajans Prodüktörü: Meltem Köse, Hülya Efe Toptaş
Yapım Şirketi: Böcek Yapım
Yönetmen: Ozan Yalabık
Medya Ajansı: Mindshare
Medya Planlamacı: Özlem Ciragoz, Tugce İyisan
Kullanılan Mecralar: TV, Dijital

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.