Babylon’dan 20. yaşına özel reklam filmi

1999 yılında şehrin müzik anlayışını değiştirme amacıyla yola çıkan Babylon, 20. yaşını özel bir reklam filmiyle kutluyor.

Progresif müziğin seçkin örneklerini İstanbullular’la buluşturmak hedefiyle 1999 yılında açılan ve 2015 yılında bomontiada’ya taşınan Babylon, 20’nci yaşında “Şimdi.Burada.Beraber.” sloganıyla yayınladığı reklam filmiyle karşımıza çıkıyor.

Pozitif Müzik tarafından 1999’da progresif müziğin seçili örneklerini İstanbul’un kozmopolit bölgesi Beyoğlu’nda müzikseverlerle buluşturma hedefiyle açılan Babylon yerel ve uluslararası müzik kültürünü yaşatmayı hedeflerken, Sun Ra Arkestra’dan Jimmy Scott ve Jane Birkin’e, Patti Smith ve Marianne Faithfull’dan Thurston Moore, Macy Gray, Charles Bradley’ye, Lykke Li’den Diplo ve Apparat’a her türden müziğin yerli ve yabancı temsilcilerini ağırladı.

Babylon, 2015’te yeni bir kültürel dönüşüm başlatmak ve kitlesini teknolojik altyapısı güçlü, çok amaçlı canlı performans merkezinde ağırlamak için bomontiada’ya taşındı. Katılımcılarını farklı sesler, yeni fikirler, yeni keşiflerle buluşturan Babylon’un programı her zaman olduğu gibi her türden müziğin  yerli ve yabancı temsilcilerini ağırlıyor.

Künye

Reklamveren: Babylon

Reklamveren Yetkilisi: Derya Artan, Tuğçe Özdenoğlu, Gürkan Ateş, Şeyma Taşel

Reklam Ajansı: Monroe

Yapımcı: Hatice Çağlar

Yaratıcı Yönetmen: Onur Gökalp

Konsept Tasarımı ve Strateji: Nur Yıldırım

Film Tasarım: Emirhan Akyüz

Sanat Yönetmeni: Eda Gündüz, Ersin Alpan Öztürk

Müşteri İlişkileri: Merve Tuna

Görüntü Yönetmeni: Volkan Yıldız

Kurgu: Temmuz İlhan

Fotoğraf: Ozan Gür

Müzik: Kokoko / Tokoliana

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.