Baba olmak işte bunu gerektirir!

General Mills’in kahvaltılık gevreği Peanut Butter Cheerios için hazırladığı yeni reklam kampanyasıyla, babalar reklamlara geri dönüyor. Onlar artık ebeveyn olma yetilerinden yoksun değil.

Tribal Worldwide’ın Toronto birimi tarafından hazırlanan kampanyada, evini çekip çeviren, karısının isteklerini karşılayan, iyi yetiştirilmiş ve mutlu 4 çocuğa sahip bir babanın baba olmak konusundaki manifestosunu dinliyoruz.

Hassas ama pısırık olmayan, kuralları yıkmayıp kurallar koyan fakat aynı zaman çocuklarıyla arkadaş gibi ilişki kurabilen bir baba figürü ile karşı karşıya kalıyoruz. Her ne kadar reklam filminin ilk sahnesinde çocuğunu üstünde kaldırıp kenara atıyor olsa da, bu adam çocuklarını her durumda koruyan ve onların yanında olan, iyi bir baba figürü sergiliyor.

Reklamın başkahramanı baba, filminin sonunda “Baba olmak olağanüstü, tıpkı Peanut Butter Cheerios gibi. O, bu yüzden babalığın resmi kahvaltılık gevreği. Ve işte arkadaşlar, babalık böyle olur.” deyip asıl mesajı ileterek manifestosunu noktalıyor.

Künye

Reklamveren Peanut Butter Cheerios, General Mills

Reklam Ajansı Tribal Worldwide, Toronto

Kreatif Direktör Josh Stein

Metin Yazarı Rob Sturch, Tracy Wan

Sanat Direktörü Amy O’Neill

Yaratıcı Ekip Stephanie Wall, Samantha Murphy

Medya Şirketi Cossette Media

Yapım Şirketi Radke Film Group

Yönetmen Michael Clowater

Fotoğraf Andrij Parekh

Kast Ajansı Jigsaw Casting

 

Kaynak: Adweek

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.