artwork

We Are Tennis’in yeni reklam filmi yüzü Bülent Serttaş oldu

6 yıl önce

0

Hâlâ Bülent Serttaş‘a en ön sıradan tenis izlemeyi çok gören varsa, TEB‘in yeni hamlesiyle fikrini değiştirebilir. Çünkü bir tenis maçını doğum günü hediyesi olarak gören Bülent Serttaş TEB’in tenis platformu We Are Tennis’in reklam yüzü oldu ve  tenisin neden ata sporumuz olduğunu anlattı.

Bülent Serttaş TEB reklamında “Bize her gün tenis. Tenis biziz” diyor.

Bülent Serttaş’ın tenisle bağdaştırılmasına neden olan olaylar 2017 yılında, TEB BNP Paribas Tenisin Yıldızları Serisi maçlarının en çok ilgi çekenlerinden biri olan Maria Sharapova ve Çağla Büyükakçay karşılaşması ekseninde gerçekleşti. Maçı en ön sıradan izleyen Bülent Serttaş’a yönelik şu tweet paylaşıldı:

Kim ne derse desin, bizde “Tenis zengin sporudur!” Bu yüzden de ülkeden tenisçi çıkmıyor! 20 yıldır Marsel, İpek, Çağla! Oynayan zengin, izleyen zengin! İnanmıyorsanız şu fotoğrafa bir bakın; Bülent Serttaş Sharapova’yı en önden izlemeyi hak edecek ne yaptı arkadaş? #TEBTennisStars

Cevap: #TenisBiziz

Hak hukuk meselelerine veya tenis sevgisine hiç girmeyen Bülent Serttaş, bu tweet’e sadece “Doğum günümdü” cevabını verdi ve büyük destek topladı. Hatta bu kadar konuşulduktan sonra Serttaş, Türkiye’de tenis konuşulurken akla gelen isimlerden biri olmaya başladı. Üzerinden neredeyse bir yıl geçtikten sonra Bülent Serttaş TEB’in tenis platformu We Are Tennis’in reklam yüzü oldu.

Hayli esprili reklam filminde Bülent Serttaş tenisin neden ata sporumuz olduğunu hayattan örneklerle açıklıyor. Backhand’i tavlada atılan zarla, servisi hevesle halı döven teyzeyle, top seçimini de manav tezgahı manzarası eşliğinde anlatıyor. Üstelik tenisin birleştirici güç olduğunun da altını çiziyor. “Bize her gün tenis” dediği reklamın sonunda kendisine pasta sunulduğunda da “Vallahi doğum günümdü” diyerek son noktayı koyuyor.

Künye

Reklamveren Türk Ekonomi Bankası (TEB)
Reklamveren Ekibi Zeynep Demirkol, Mustafa Baysal, İlke Erdener, Mert Maviş, Fatih Tozan
Reklam Ajansı Tick Tock Boom
Yaratıcı Yönetmen Gürkan Gürel
Süpervizör Elif Biricik Korcum
Proje Ekibi Ece Özkapitan, Oktay Erdoğan
Tasarım Ekibi Maya Bengü Öztürk, Derya Canca, Yunus Çağlayan
Yönetmen Devrin Usta
Görüntü Yönetmeni Fatih Türker
Proje Yöneticisi Bensu Şengül
Uygulayıcı Yapımcı Gökhan Göktaş
Yapımevi Pre Prodüksiyon
Müzik Cem İnce
Ses Tasarımı Yuriy Ryadchenko