Site icon Campaign Türkiye

Avustralyalılar Caramilk için reklam panolarına çıktı

Cadbury bu yazın başlarında İngiltere’deki raflarda boy gösteren karamel aromalı beyaz çikolata markası Caramilk için interaktif bir açıkhava kampanyası başlattı.

VCCP tarafından geliştirilen kampanya, İngiltere’deki reklam panolarına gerçek hayattan bir Avustralyalı’yı (ve Caramilk mega hayranı) yerleştiriyor. Yoldan geçip de panoyu görenler, çikolatanın neden Down Under’da bu kadar popüler olduğunu sorabiliyor.

“Bir Avustralyalı’ya Sor” kampanyası, bir gün boyunca farklı noktalarda olacak: Birmingham’ın Muhallebi Fabrikası (26 Eylül), Manchester Cross Caddesi (28 Eylül) ve Londra’daki The Truman Brewery Day Walk (30 Eylül).

Reklam panolarını görmeye gelemeyenler, Instagram Soru-Cevap yoluyla da soru gönderebiliyor.

Avustralya’da Caramilk’e o kadar talep vardı ki, dükkanlar bu çikolata barını alışveriş yapanlar için paylaştırmak durumunda kaldı. İngiltere kampanyası benzer bir coşku yaratabilmek için Wildfire meme’lerinin yanı sıra LadBible ile bir medya iş birliğiyle desteklenecek.

PR ajansı Golin tarafından koordine edilen; komedyenler Sideman, BashTheEntertainer ve Star Holroyd’un bulunduğu özel bir influencer kampanyası da 26 Eylül’de başlatıldı.

Mondelez Kıdemli Marka Müdürü Beatrice Berutti: “Diğer yeni ürün lansmanlarından sıyrılırken, Cadbury Caramilk karakterini doğal olarak yansıtan bir şey yapmak istedik.

Caramilk’i İngiltere raflarına çıkarmak için tuhaf olsa da biraz farklı bir şey yapmaya kararlıydık ve gerçek, canlı bir Avustralyalı’yı panoya sabitlemeye yönelik çılgın planımızın başarısından dolayı çok heyecanlıyız.” dedi.

VCCP London Yönetici Yaratıcı Direktörü Jonny Parker şunları ekledi: “Avustralyalılar Caramilk’i yıllardır seviyor. İngiltere’de yaşayan 138.000 Avustralyalı ile Caramilk’i lanse etmek için Avustralyalılar’ın kendisinden daha iyi bir sözcü olabilir mi?”

Exit mobile version