Avustralya’daki çevrimiçi reklam harcamaları 2.2 milyar dolara çıktı

Avustralya’da çevrimiçi reklamcılık harcamaları, bir önceki yıla göre %4.9 artarak 2019’un ilk çeyreğinde 2.2 milyar dolara ulaştı.

IAB Avustralya Çevrimiçi Reklamcılık Harcamaları Raporu (OAER) verilerine göre, mobil ve video reklamcılık kategorisinde sırasıyla %26 ve %15 artışla güçlü bir büyüme gözleniyor.

PwC tarafından yayınlanan rapor, ayrıca ilk çeyrekte çevrimiçi reklamcılık harcamalarında, geçen yılın 4. çeyreğine göre %4,3 oranında bir düşüş olduğunu ortaya koydu.

Video reklam harcaması, toplam genel görüntülü reklam harcamalarının yaklaşık yarısını (%46) oluşturuyor. İçerik, native ve feed içi reklamlar görüntülü reklam harcamalarının %35’ini oluştururken, standart görüntülü reklamlar %18’ini oluşturuyor. 

Otomotiv, emlak ve finans genel görüntülü reklam kategorisindeki çevrimiçi reklam harcamaları için en güçlü kategoriler olmaya devam ediyor.

IAB Avustralya’nın İcra Kurulu Başkanı Gai Le Roy: “Seri ilan sektörü yine güçlü bir mart çeyreği geçirdi. Görüntülü reklam piyasası, haziran ayına kadar devam edecek olan devlet / siyasi harcama payında artış olduğunu gördü. Video, görüntülü reklam piyasasında payını kazanmaya devam ediyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.