artwork

Avon pazarlama departmanında yeni atamalar

7 sene önce

0

130 yıldır kozmetik sektöründe faaliyet gösteren Avon‘da yeni atamalar gerçekleşti. Yeni gelişmelere göre markanın Tüketici Pazarlama Müdürlüğü’ne Esra İyidoğan Pencereci atandı. Daha önce aynı görevi yürüten Esra Mestan Kocatürk ise Avon Kampanya Planlama Grup Müdürü oldu.

Esra İyidoğan Pencereci, ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yönetimi’nde tamamladı. Sekiz yıl boyunca Group M ve Dentsu Aegis Group bünyesindeki çeşitli ajanslarda tüketici içgörü uzmanlığı, iletişim stratejisi danışmanlığı, medya stratejisi müdürlüğü gibi görevler üstlenen Pencereci; Coca-Cola, Unilever, Pınar, Sabancı Holding, Doğuş Holding gibi kurumların markalarıyla medya planlama ve satın alma süreçlerinde stratejik iş ortaklığı yürüttü. 2015 yılında Avon bünyesine katılan Pencereci, Tüketici Pazarlama Müdürlüğü’ne atanmadan önce Pazarlama Analiz Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümünde, yüksek lisansını ise Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde tamamlayan Esen Mestan Kocatürk, çalışma yaşamına Total’de Tedarik ve Risk Yönetimi departmanında başladı. 2007 yılında Avon ailesine katılan Kocatürk, 2010 yılında Avon İngiltere’de Kategori Müdürü oldu ve 6 yıl boyunca kategori yönetimi, marka yönetimi, aktivasyon ve iletişim süreçlerini yürüttü. İngiltere deneyiminin ardından Türkiye’ye döndüğünde Tüketici Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Kocatürk, bundan sonra çalışmalarını şirketin Kampanya Pazarlama Grup Müdürü olarak sürdürecek.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 Milyon siparişle %78 büyüdü

Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü performansını sürdürdü...

Ülker “bizz@kampüs”

bizz@kampüs’te 790 takım Dankek için yarıştı...