Avokadolar guacamole sosu için hazırlanıyor

ABD merkezli soğutulmuş guacamole sosu üreticisi Wholly GuacamoleBBDO San Francisco ajansı ile sempatik bir animasyon reklam filmi hazırladı.

Meksika mutfağına ait bir sos olarak bilinen guacamole, dünya çapında yaygın olarak kullanılıyor. Türkiye’de de tarifide kolayca ulaşılan sosun bilinirliğinin bu kadar artmasının nedeni, yapılışındaki ana malzemeden kaynaklanıyor: Avokado. Avokado lif kaynağı olması sebebiyle de genel olarak sağlıklı beslenme tarzını benimsemiş olan insanlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Ancak sos yapımında kullanılırken avokadoların tam olgunlaşmış olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Avokadoların hazır ya da olgun olmayışından ötürü sos çoğunlukla yapılamıyor. Wholly Guacamole, avokadoların kestirilemeyen olgunlaşma evrelerine dikkat çekmek için buruşmuş, yumuşamış veya henüz oldukça sert olan avokadoları bir animasyon filminde buluşturuyor.

Reklam ajansı, Wholly Guacamole‘nin en elverişli avokadoları seçtiğini göstermek için hazırladığı animasyon filmin yanı sıra, birkaç afiş ve sosyal medya reklamları bu kampanyayı tamamlıyor.

Wholly Guacamole Kıdemli Marka Müdürü Diana Pusiri, avokadoların sos yapımına hazır kıvamda olduğunu anlamanın bir kumar olduğuna vurgu yaparken markanın insanları bu bilinmeyen süreçten kurtardığını ifade ediyor.

Künye
Müşteri: Wholly Guacamole
Ajans: BBDO San Francisco
Baş Yaratıcı Yönetici: Matt Miller
Kıdemli Yapımcı: Christina Herman
Yapım: Mill+
Yönetmen: Matt Darnall
İdari Yapımcı: Brian Smego
VFX Yapım: The Mill
Renklendirme: The Mill
Editör: Charlotte Carr & Al Benoit

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.