artwork

Aviva finansal karmaşaları çözüyor

3 ay önce

0

Aviva, sigorta ve emeklilik markasının, bireysel mali durumun “yerine oturmasına” nasıl yardımcı olabileceğini ortaya koymak için bir kampanya oluşturdu.

Adam & Eve/DDB tarafından yaratılan 40 saniyelik reklam, mali durumun ne kadar kafa karıştırıcı olabileceğini vurgulamak için kıvrımlı binalardan içinden çıkılması zor labirentlere kadar bulmacalardan oluşan bir kasabayı gösteriyor.

Kasko, sağlık sigortası ve emeklilik gibi temalar; otomobili doğru şekilde bir araya getirmek, bir Tetris oyunundaymış gibi ev binasını düzeltmek ve labirentte doğru çıkışı bulabilmekle temsil ediliyor.

İnsanlar, karmaşık finansal ihtiyaçları konusunda kendilerine yardımcı olması için Aviva’yı kullanmaya başladıklarında, etraflarındaki dünya yerine oturmaya başlıyor.

Adam & Eve/DDB Yaratıcı Yönetmeni Richard McGrann: “Günümüzün finansal ortamında insanların paralarıyla ilişkileri hiç bu kadar karmaşık olmamıştı.

Bu kampanya; insanların mali durumlarıyla olan ilişkilerini ve Aviva’nın bunları yönetmeye yardımcı olabileceği basit yolları çarpıcı bir şekilde sergiliyor.” dedi.

“Making it click” 26 Aralık’tan itibaren yayına girdi; TV, VoD ve sinemada yayında olacak.

Aviva Marka Direktörü Phoebe Barter şunları söyledi: “Özellikle mevcut iklimde finansal konuların kafa karıştırıcı olabileceğini anlıyoruz, bu nedenle bulmacalar bu kampanyayı hayata geçirmek için çok parlak bir fikir. Karmaşık ve kafa karıştırıcı bulduğumuz şeyler karşısında endişeli veya bunalmış hissetmemiz de doğal.

İşler çözüldüğünde ve netleştiğinde, üzerimizden büyük bir yük kalkıyor. Bu nedenle hedefimiz, müşterilerimizin ‘yerine oturtmasına’ yardımcı olmaktır.”
Kampanyanın ikinci kısmı, 2023’ün başlarında açıkhava, sosyal medya ve basılı mecralarda başlayacak.

Adam & Eve/DDB, 2015 yılında Aviva’yı müşterileri arasına katmıştı.

https://youtu.be/zjxtgS2vZgw

 

Künye

Reklam Yazarı: Tim Vance

Sanat Yönetmeni: Paul Knott

Yönetmen: Misha Rozema

Prodüksiyon: Nexus Studios 

Medya Planlama ve Satın Alma: Publicis Media

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

 


Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Hiçbir şey Pot Noodle gibi dolduramaz

Pot Noodle, İngiltere’deki çukurların ciddi sorununu erişteyle çözüyor...

London Youth işverenlerin dikkatini sokak sanatıyla çekiyor

London Youth, gençlerin iş bulma mücadelesine dikkat çekmek için iş...

Öğrenciler sınav zamanlarında yalnız değil

Snickers, sınav dönemlerindeki öğrencilerin açlıkla savaşlarını yenmelerine yardımcı oluyor...