Site icon Campaign Türkiye

Autoshow heyecanı başladı!

Evet, beklenen gün geldi. İstanbul’un en çok ziyaretçi alan  fuarlarından biri Autoshow bugün ziyaretçilerine kapısını açtı. Açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın yaptığı fuar 2-11 Kasım arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde otomobil sevenleri bekliyor olacak.

Ailelerin keyifli bir gün geçirmelerini merkezine koyarak yenilenen konsepti ile Autoshow, 45 markanın 500’e yakın modeline ev sahipliği yapıyor. Fuarda 4 modelin dünya lansmanı, 31 modelin ise Türkiye lansmanı yapıldı.

Fuarın kuşkusuz en çok dikkat çekecek modeli Türkiye’ye Doğuş Otomotiv tarafından getirilen Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport2.6. Araç saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayabiliyor. Ayrıca 4.3 milyon euro’luk fiyatıyla dünyanın en pahalı arabası olma özelliğini taşıyor.

 

Autoshow’da nostaljinin teknolojiyi geçtiğini söylemek mümkün. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği tarafından sergilenen 25 klasik araç katılımcılardan büyük ilgi gördü. Otomobillerin en eskisi 1932 en yenisi 1974 model.

Autoshow 2012 ile ilgili Youtube’dan en çok paylaşılan araç videosu ise Peugot’nun ONYX modeli oldu.

Autoshow’u marka imajı açısından en doğru kullananlardan biri Volkswagen oldu. Fuar için özel hazırladığı sitesi, hem Facebook hem Twitter’da hazırladıkları ödüllü yarışmalarla başarılı bir marka etkileşimi yarattılar.

 

 

Exit mobile version