artwork

Audience on Demand Türkiye’de lanse edildi

10 sene önce

0

Audience on Demand® (AOD) platformunu küresel anlamda yaygınlaştırmayı sürdüren VivaKi, AOD’nin Türkiye’de lanse edildiğini açıkladı. Bu açıklamadan kısa süre önce VivaKi, hızlı büyüme ve dünya çapında artan talebin ardından AOD’yi EMEA bölgesinde genişletmek ve güçlendirmek amacıyla Amsterdam’da bir Avrupa Operasyon Merkezi kurduğunu duyurmuştu.

VivaKi’nin Türkiye Dijital Direktörü İlke Yirik, kampanyaları merkezi olarak yönetmek üzere Amsterdam’daki merkezle beraber çalışarak, AOD operasyonlarına Türkiye pazarında liderlik edecek.

VivaKi’nin gerçek zamanlı hedeflenebilir reklam sunumu olan “AOD”; küresel ve yerel reklamverenlerin doğru hedef kitleye, doğru zamanda, geniş hacimli, tüm dijital temas noktalarında gerçek zamanlı olarak ulaşmalarına imkan tanıyor.

VivaKi EMEA Bölgesi Genel Müdürü Marco Bertozzi, “AOD’nin Avrupa’daki ilerlerleme hızı ve büyümesi olağanüstü. Bu da ürünün gücünü, RTB alanına liderlik etme taahhüdümüzü ve ajansların her zaman en gelişmiş dijital teknolojileri kullanma arzusunu gerçek anlamda kanıtlıyor” şeklinde açıklama yaptı.

VivaKi Türkiye Dijital’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Kağan Yıldızalp konuyla ilgili olarak “VivaKi Türkiye olarak hedefimiz ajans markalarımıza üstün dijital teknolojileri sunmaktır. AOD’nin Türkiye’de hayata geçmesi bu hedefin ilk adımı olmuştur” diye konuştu.

Türkiye’de Starcom, MediaVest ve ZenithOptimedia gibi büyük ajansların portföyünde yer alan markalarının faydalanabileceği AOD, müşterilerinin özel hedef kitlelere display, mobil ve video alanlarında geniş hacimli olarak doğru hedeflenmiş mesajlar iletmelerine imkan tanıyacak. Starcom, Mediavest ve Zenith markaları için AOD  ile çeşitli uygulamaların yapılması  2013 Ağustos ayında başladı.

İlke Yirik

Seyahat, telekomünikasyon, otomotiv ve FMCG dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren öncü ajanslarda çalışarak dijital alanda geniş tecrübe sahibi olan İlke Yirik AOD markasına liderlik edecek.

İlke Yirik şunları ifade etti: “Audience on Demand® ile müşterilerimiz için en yüksek seviyede performans sunmaya odaklandık. Çeşitli mecralar, Exchange ve SSP’lerle ortaklık kurarak tüm kampanyaların verimliliğini ve etkinliğini artırıyoruz.”

Yirik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Amsterdam’dakioperasyon merkeziyle beraber çalışarak yurt dışındaki geniş bilgi birikiminden ve deneyimlerden yararlanma imkanımız oldu. Bu sayede AOD’yi kusursuz biçimde, AOD’nin sahip olduğu yüksek standartlardan ödün vermeden hızlı bir şekilde piyasaya sürdük.”

 

 

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...