AT&T yeni kampanyası ile “SMS bekleyebilir” diyor

Sürücüler SMS okumak yerine yola dikkat etseydi, Forrest Cepeda ve Caleb Sorohan bugün hayatta olacaktı. İki genci dijital yaşlandırma tekniğiyle bugün görünebilecekleri hale getiren AT&T yeni kampanyası ile “SMS bekleyebilir” diyor.

AT&T’nin yeni reklam filmlerinde Forrest Cepeda ve Caleb Sorohan dijital olarak yaşlandırıldı.

ABD merkezli çok uluslu telekomünikasyon şirketi AT&T, uzun süredir trafikte dikkat dağınıklığı hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla “It can wait / Bekleyebilir” temalı bir kampanya sürdürüyor. Kampanyanın bu yıl hayata geçirilen filmlerinde ise yıllar önce trafik kazasında hayatını kaybetmiş iki genç adam, o kaza gerçekleşmeseydi yaşamlarının nasıl olacağını anlatıyorlar. Üstelik şu anda hayatta olmayan iki genç, dijital yaşlandırma tekniğiyle bugün sahip olabilecekleri olası görünümlerine kavuşturulmuşlar. Sanki hâlâ hayattaymış gibi konuşan iki genç, izleyiciye kazadan önce kurdukları hayalleri, çocukluklarından görüntüler eşliğinde anlatıyorlar.

Forrest Cepeda ve Caleb Sorohan anlatıyor

Forrest Cepeda ilgi alanlarından, yapmak istediği şeylerden bahsediyor. “Bilgisayar oyunları tasarlamak isterdim ama muhtemelen yapamayacaktım. Belki bu saydıklarımın hiçbirini yapmayacaktım, hâlâ ne istediğimi bulmaya çalışıyor olacaktım” diyor. Siyah zemin üzerinde kameraya bakarak konuşan Forrest’ın 7 yıl önce bir kazada öldüğünü o sırada anlıyoruz. Asıl vurucu olan kısım ise genç adamın “Ama en azından böyle bir şansım olacaktı” demesiyle geliyor.

Caleb Sorohan ise “Belki üniversitenin birinci yılında çıktığım kızla evlenecektim. O şimdi evli ve bir çocuğu var. Hayat herkes için devam ediyor… Benim dışımda” diyerek 8 yıl önce hayatını kaybetmesine neden olan kazadan bahsediyor.

Errol Morris tarafından çekilen filmler BBDO New York imzası taşıyor. Ayrıca reklam filmlerinin kısa belgesel formatında kamera arkası videoları ve hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla yapılmış röportaj videoları da bulunuyor. Serinin müzikleri Audi R8 Spyder reklam filminin de müziğini yapan Human‘a ait.

Reklamın künyesi

Reklamveren: AT&T
Reklam Ajansı: BBDO New York
ECD: David Lubars
Kreatif Direktör: Kevin Mulroy, Bianca Guimaraes
Yönetici Yapımcı: Dan Blaney
Yapımcı: Bree Hopenwasser
Strateji: Crystal Rix, Charles Baker
Proje Yöneticisi: Claire McCastle
Yapım: Biscuit
Yönetmen: Errol Morris
Yaşlandırma Sanatçısı: Phojoe
Görüntü Yönetmeni: Patrick Elliott

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.