artwork

Atasay, “Tak sana yakışanı!” sloganlı ile kadınlara ilham veriyor

6 sene önce

0

Atasay, “Tak sana yakışanı!” sloganlı yeni reklam kampanyasıyla marka yolculuğunda yepyeni bir dönemi başlatıyor. 80. yılında marka kimliğini gençleştirmek üzere harekete geçen Atasay, yeni reklam filmiyle markadaki dönüşümü çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

TBWA\Istanbul tarafından oluşturulan “Tak Sana Yakışanı” konsepti ile belirlenen yeni marka duruşu ve uluslararası danışmanlık şirketi Landor’dan alınan danışmanlıkla gençleşme üzerine oluşturulmuş yeni marka kimliği, moda diliyle hazırlanan reklam filmiyle pekişerek izleyiciyle buluşuyor. Atasay, yeni kimliğiyle kadın modasının ayrılmaz parçası olduğunu, stilin Atasay’la tamamlanabileceğini anlatarak, kadınların gücünü ve ruhunu ortaya çıkarmayı, kadınlara ilham veren marka olmayı hedefliyor.

“Tak sana yakışanı!” kadınlara sahip oldukları gücü hatırlatıyor

Bir manifesto niteliğindeki, reklam filminde çok çeşitli yaşlardan, farklı karakterlere, bambaşka mekânlardan, çok farklı stillere sahip kadınlar yer alıyor. Bu kadınların ortak özelliğiyse Atasay takılara sahip, özgüvenli, kendi tercihlerini yapan güçlü kadınlar olmaları. 1 dakikalık reklam filmi boyunca söylenen şarkı günlük hayatta fiziksel, duygusal, çevresel nedenlerle pek çok şeyi kafasına takan kadınlara sesleniyor. Kadınlara her şeyi kafaya takmamalarını söyleyen reklam filmi, tek bir kadın prototipi olmadığını, her kadının özel olduğunu anlatıyor. Atasay bu yeni duruşuyla “Tak sana yakışanı!” diyerek kadınlara sahip oldukları gücü hatırlatıyor ve kişiliklerini yansıtmaları için yepyeni deneyim fırsatı sunuyor.

Künyesi:
Reklamveren: Atasay
Reklam Ajansı: TBWA\Istanbul
CCO: İlkay Gürpınar
CD: Arkın Kahyaoğlu
Yaratıcı Ekip: Esma Erdoğan, Can Bilginer, Önder Bayraktar, Renan Erdener, Erdem Güler
Marka Ekibi: Canan Ayvacı, Sinan Bilsel, Yekta Elvin Öncel, Ayça Demirbaş
Prodüksiyon Ekibi: Evrim Saracoğlu, Erman Karahisarlı, Eren Bakırcı, Nevra Aydın, Ece Öncü
CSO: Toygun Yılmazer
Stratejik Planlama Ekibi: Ceren Şehitoğlu, Dilara Çelikkanat
Prodüksiyon Şirketi: Anima İstanbul
Yönetmen: Elif Kalkan
Müzik: Emre Irmak / Jingle Jackson
Kullanılan Mecralar: TV, Dijital, Outdoor, Radyo