artwork

Aslan Max nasıl film yıldızı oldu?

12 yıl önce

0

“Max Maceraları – Kral’ın Doğuşu” sinema filmi etrafında yürütülen dijital uygulamalar Türkiye’de birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Bir süper kaharaman olma yolunda imajını yenileyen, daha maceracı ve rekabetçi bir karaktere bürünen Aslan Max’ın bu değişimi Algida’nın dijital interaktif ajansı olan Proje Calide’nin de çıkış noktası olmuş. Proje Calide Kurucu Ortağı Kerem Özkan uygulamalarla ilgili olarak “Genel çercevesiyle bu değişimi hedef kitlemize olabildiğince kişiselleştirilmiş bir deneyim olarak sunmak ve bütünüyle bu yeni hikayenin bir parçası olmalarını sağlamak istedik” diyor.

Öncesinde aslanmax.com sitesi üzerinden interaktif fragman ve afiş uygulamalarıyla başlatılan entegre kampanyanın belki de en ilgi çekici kısmı Augmented Reality (Arttırılmış/Sanal Gerçeklik) gösterileri oldu.

Augmented Reality uygulaması, film gösteriminden önce izleyicilerin kendilerini beyaz perdede Aslan Max ve arkadaşları ile birlikte görmeleriyle başladı ve filmin kahramanlarıyla birlikte beyaz perdede oynanan interaktif yapıda eğlenceli bir oyun ile devam etti. Özkan, “Böylelikle başından sonuna dek her bir izleyiciyi maceranın merkezinde adeta bir süper kahraman olarak konumlayan ve çocukların filmi izlemekten ziyade hissetmelerine olanak sağlayan bir kampanyayı gerçekleştirmiş olduk” diye konuştu.

Projenin sonuçları ise şöyle: Oyunlar aracılığıyla web sitesinde %55 oranında artan trafik, yine web sitesinde 25 bine yaklaşan interaktif afiş tasarımı, 300 binden fazla oynanan ve 1,5 milyon kez izlenen fragmanının yanı sıra, 300.000 izleyicinin üzerindeki ‘box-office’ verileri ile sinema filminin 2012’nin en çok izlenen ilk 10 filmi arasına girmesi…

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...