artwork

Arzum’dan, Dünya Türk Kahvesi Günü’ne “okkalı” reklam filmi

2 sene önce

0

Türk kahvesi kültürünü dünyaya yayma misyonuyla yola çıkan ve bugün dünyada milyonlarca kişiye Türk kahvesini sevdiren Arzum OKKA, 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nü okkalı bir reklam filmiyle kutluyor.

Brooklyn sokaklarından Latin Amerika’da bir kapı önüne, Berlin’deki bir garajdan Dubai’deki safariye… Bugün en büyük milli miraslarımızdan olan Türk kahvesi, Arzum OKKA’yla şimdi dünyanın kahvesi!

Dünyanın 40 ülkesine aynı eşsiz Türk kahvesi deneyimini sunan Arzum OKKA’nın filminde, aşina olduğumuz Türk kahvesi okazyonlarına hiç de yabancı olmayanlar yer alıyor. Yorucu basketbol maçı sonrası “bir yorgunluk kahvesi” içen Amerikalılar, “en önemli havadisleri” köpürterek anlatan Latin kızlar, Berlin’deki underground bir garajda “iki lafın belini kıranlar” ve “hanesine ay doğan” Dubai’deki aşıklar… Kısacası Arzum OKKA’yla Türk kahvesini hakkını vererek yudumlayanlar bu filmde buluşuyor. Türk ve yabancı ezgilerin mix’lendiği müzik de kampanyanın enerjisini daha da artırıyor. 

5 asırlık bir hikayenin kahramanı olan Türk kahvesini günümüze taşıyan TBWA\ISTANBUL imzalı film, kalabalık bir yabancı kastın da dahil olduğu yaklaşık 150 kişilik bir ekiple üç günde tamamlandı. Prodüksiyonunu 25 Film’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğuna ise Eralp Vardar yer alıyor.  

Bugün tüketicilerin farklı ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya yönelik tasarımı ve inovatif özellikleri farklı 6 ürünle kahve severlerin yanında olan Arzum OKKA’nın reklam filmi aynı zamanda bulunduğu ülkelerde de yayınlanmaya hazırlanıyor. 

Künye:

Reklamveren: ARZUM 

Reklamveren Yetkilisi: Mehtap Yıldız, Neslihan Demir, Buket Onaran, Eda Özgül, Eslem Koral, Gökhan Kapıcı, Behiye Arlı, Sevgi Babacan

Reklam Ajansı: TBWA\ISTANBUL

CCO: İlkay Gürpınar

ECD: Volkan Karakaşoğlu

Yaratıcı Ekip: Serdar Güngör, Mesut Koçarslan, Serkan Ün, Orkun Süslü, Gizem Arlı

Genel Müdür Yardımcısı: Tuğyan Çelik

Marka Ekibi: Ender Orfanlı, Çağla Yalçınkaya, Selcen Kurtuldu

Dijital Proje Yöneticisi: Cemre Akçaoğlu

Dijital Proje ve İçgörü Direktörü: Nisan Danışman

Sosyal Medya Ekibi: Burcu Yılmaz, Melda Ennekavi, Cansu Karakurt

CSO: Toygun Yılmazer

Strateji Ekibi: Özgün Özkalay, Can Değerli, Başak Runa

Ajans Prodüktörü: Kadri Efe Koçdağ

Prodüksiyon Şirketi: 25 Film

Yönetmen: Eralp Vardar

Müzik: 3N1K

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...

Dünyada Ne Görürseniz: İstanbul’dan

Turkish Cargo’nun mega hub’ı SMARTIST, dünyayı birbirine bağlayarak küresel ekonomiye...

Vodafone “duruyor”