Site icon Campaign Türkiye

Arzuladığınız her şey Amazon Prime’da

Amazon‘un, Prime platformunun çeşitli özelliklerini “It’s on Prime” sloganıyla bir araya getirdiği küresel marka kampanyası, kapsayıcılık ve eğlenceye dayanıyor.
Wieden & Kennedy London tarafından yaratılan çalışma, 12 Mart gecesi ABD’de Oscar töreninde gösterildi. İlk reklam “Tache”, istenmeyen bıyıklarla ilk kez karşılaşan genç bir kadınla başlıyor. Onları almayı düşünüyor ancak sonra Coming 2 America’daki Eddie Murphy, Frida Kahlo ve Freddie Mercury gibi idollerinin çoğunun da bıyıkları olduğunu fark ediyor.

Kadın, yatak odası için ilham verici posterler satın almak, Freddie Mercury tarzı bir ceket almak ve müzik dinlemek için Amazon Prime’a başvuruyor.

Açıkhava ve dijital versiyonlar, Watch Out For The Big Grrrls‘den Lizzo ve Tom Clancy’s Jack Ryan‘dan John Krasinski ile kapsayıcılık ve eğlence temasını sürdürüyor. Kampanya ABD’de yürütülüyor ve bu yıl içinde dünya çapında yayılacak.

Amazon Küresel Marka Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Claudine Cheever: “Prime’ın hayatın her aşamasındaki bireylere hitap ettiğini dünyaya hatırlatmak ve ilham vermek istedik. Prime tek bir üyelik olabilir ancak sizi en önemli şeylere benzersiz bir şekilde bağlamanın o kadar çok kolay ve eğlenceli yolları var ki…”

Wieden & Kennedy London Yaratıcı Yönetmenleri Charlie Lanus ve Lucas Reis şunları ekledi: “Prime’ın bir eğlence ve hızlı, ücretsiz teslimat merkezinden daha fazlası olduğunu vurgulamak istedik; Prime ayrıca kişisel ilgi alanlarınızı ve arzularınızı keşfetmeye, bunlardan zevk almaya teşvik ediyor. İhtiyacınız olan şey ister müzik/film, ister makyaj malzemesi/giysi, ister gıda olsun, Prime size bunları hızlı ve kolay bir şekilde ulaştırabilir.”

“Tache”tan sonraki iki filmin yönetmeni Michael Spiccia olacak.


Künye
Yaratıcı Ajans: Wieden & Kennedy London
Kıdemli Yaratıcılar: Georgina Brisby, Marcelo Duarte
Yaratıcı: Brendan Madden
Reklam Yazarı: Spencer Llewellyn
Prodüksiyon: Eventure
Yönetmen: Olivia Wilde

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version