artnivo.com ilk sergisiyle izleyiciyle buluştu

Türkiye’nin nitelikli, öncü ve yenilikçi ‘online çağdaş sanat platformu’ artnivo.com, ilk pop-up sergisi ”Download” ile 10 Haziran’da izleyicinin karşısına çıktı.

10 Haziran’da gerçekleşen partinin DJ’liğini ise ünlü tasarımcı Emel Kurhan üstlendi. Türkiye’nin nitelikli, öncü ve yenilikçi online çağdaş sanat platformu artnivo.com, ”Download” adını taşıyan ilk pop-up sergisinde, genç kuşağın 16 önemli isminin işlerine yer veriyor. 10 – 13 Haziran tarihleri arasında görülebilecek pop-up sergide The Sofa Hotel – Hall Arts‘da, 16 genç sanatçının farklı nitelik ve medyumlardaki işleri yer alıyor. Bu proje aynı zamanda artnivo.com’un izleyici ile ‘reel’ platformda gerçekleştireceği ilk buluşma niteliğini taşıyor.

Can Akgümüş, Burak Ata, Selin Balcı, Engin Beyaz, Burak Dak, Hasan Deniz, Leyla Emadi, Özge Enginöz, Eylül Ceren Ersöz, Erdal İnci, Sinem Karaduman, Huo RF, İsmail Şimşek, Özer Toraman, Canan Ustaoğlu ve Sabo’nun işlerinin bulunduğu pop-up sergi; fotoğraf, video-art, heykel, resim, kolaj gibi farklı medyumlardaki yapıtlardan oluşuyor.

Sergideki seçki, farklı, nitelikli olanı gözeterek izleyiciye çeşitlilik sunmak amacıyla hazırlanırken, işlerin birbirleriyle ortak bir dil oluşturması planlanıyor. Sergi adını bir internet tabirinden alıyor; artık gündelik hayatta sıkça kullandığımız ‘download’ kelimesi terminolojik olarak, ”internetten indirmek, güncellemek, yüklemek” anlamlarını taşıyor. artnivo.com’un bu projesinde sanal ortamdan reel bir mekana taşınan sanat eserleri, serginin bu isme sahip olmasına neden olurken, eserlerin güncelliği ‘download’ kelimesinin altını çiziyor. 13 Haziran’a kadar açık kalacak olan sergi The Sofa Hotel – Hall Arts’da 11:00 – 19:00 saatleri arasında izlenebilir.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.