artwork

Artık Tumblr’da da reklam vermek mümkün

11 sene önce

0

Tumblr’dan yapılan açıklamaya göre sosyal network reklam almaya hazır. Sitenin Radar ve Spotlight bölümlerini kullanmak reklamcıların veya sponsorların ilgisini çekecek. Günde 120.000 defadan fazla görüntülenen bu bölümler sponsorlara takipçi kazanmak için yeni bir fırsat sunacak.

Spotlight isimli bölümde Tumblr’da yer alan daha yaratıcı bloglar öne çıkarılıyor ve bu blogları takip edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Tumblr’ın CEO’su David Karp tumblr’da reklamlara yer vereceklerini ilk kez, Ad Age Digital Konferansı’nda açıkladı. Karp 2010 yılında Los Angeles Times’a yaptığı açıklamada siteye reklam almaya karşı olduklarını ve mide bulandırıcı bulduklarını ifade etmişti. Ancak daha sonra bu konuşmalarını aptalca olarak değerlendirdi.

2011’de hızla büyüme kaydeden Tumblr 2012’de Mart ayı sonunda toplam 20 milyar gönderi sayısına ulaştı. Yalnızca iki hafta sonra ise bu sayı 21,3 milyara ulaştı. Sitede şu anda 54,040,691 blog bulunuyor. Atılan günlük gönderi sayısı ise yaklaşık 67 bin.

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...

Ascential ikiye bölünüyor, Philip Thomas CEO olacak

Cannes Lions sahibi Ascential ikiye bölünüyor; Duncan Painter ve Philip...

Yeni web sitemizin relansmanı için bir ilke imza attık

Campaign Türkiye olarak yenilenen yüzümüz için exclusive bir kampanya oluşturduk...