artwork

Artık Sydney Opera House’un foku ile konuşabilirsiniz

6 yıl önce

0

Kreatif ajans The Works ve mesajlaşma hizmeti MessageOn, Opera Binası’nın tanıtımı için sanatseverlerin Sydney Opera House‘un foku ile konuşabilecekleri bir kampanya başlattı.


İkonik bina her yıl 8.2 milyon ziyaretçiyi ağırlamakta, ancak popülaritesine rağmen, son pazar araştırması, Sydneylilerin dört kişiden üçünün geçen yıl bir gösteri bile seyretmediğini açığa çıkarmıştır.

Yeni neslin, Opera House’un sadece klasik sanatlar için olduğu algısını değiştirmek ve orada sunulan çeşitli ilham verici deneyimler hakkındaki farkındalığı artırmak için Sydney Opera House, bu chatbot kampanyası ile Milleniall’ların dikkatini çekmeye çalışıyor.

Bu içgörü ile ajans, günlerini, sahne sanatları merkezinin kuzey basamaklarında güneşlenerek geçiren sevimli foku, chatbot’un sesi haline getirdi.

Sevimli fok, bot üzerinden Sydneylilere yaklaşan konser haberlerini, yorumlar, şaşırtıcı hikayeleri hakkında konuşuyor ve hatta ilk buluşma için öneriler bile veriyor.

Kampanya lansmanını kutlamak için, devasa sekiz metrelik şişirilebilir bir fok Opera Binası’ndaki Sydney Limanı’na inşaa edildi.

The Works Sydney’de kreatif direktör Guy Patrick kampanya ile ilgili şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse, fokla çalışmak ilk başta biraz zordu. Günde 14 saat uyuyor, bu yüzden onunla plan yapmak tam bir kabustu. Fokun kişiliğini, etkili ve yenilikçi teknolojiyle birleştirmenin, herkes için çok daha çekici bir deneyim yarattığını düşünüyorum.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...