Arthur Sadoun: Accenture pazarlamayı yeterince iyi anlamıyor

Publicis Grup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publicis Grup CEO’su Arthur Sadoun, veri merkezli pazarlama şirketi Epsilon’u satın almalarıyla müşterilerinin kendileriyle yaşayacakları tecrübenin iyileşeceğini düşünüyor. Satın alma anlaşmasının tamamlanmasının ardından Campaign’e konuşan Sadoun, duyurunun yapılmasından iki buçuk ay sonra satın almanın tamamlanmasından memnun olduğunu belirtiyor.

Sadoun yaptığı açıklamada: “Bu durum, kişisel tecrübede pazar lideri olmak için geçirdiğimiz evrimin bir adımıydı. Adımlarımızı hızlı atmamızın arkasındaki neden buydu. Bugüne bakacak olduğumuzda bilgiye, kreativiteye, medyaya ve teknolojiye büyük değer veriyoruz.” dedi.

3.95 milyar dolarlık satın alma fiyatının rekabetçi bir sayı olmasa da Publicis’in “en iyi stratejik bakış açısına sahip” olduğunu kanıtladığını söyleyen Arthur Sadoun: “Onlara değer yaratabileceğimiz bir şey getiriyoruz. Epsilon için en zorlayıcı teklifler kişisel satın almacılardan geldi. Publicis, son etapta Golden Sachs’ı yendi.” açıklamasını yaptı.

Holding şirketlerle rekabet içerisinde olmadıklarını belirten Publicis Grup CEO’su, güncel finansal durumlarının böyle bir durumda zorlanabileğini söyledi. Sadoun: “Şu an oldukça güçlü bir nakit akışımız var. Yöneticilerimiz de herhangi bir yarış içerisinde değiller. Dürüst olmak gerekirse Accerunte veya Deloitte bu denli büyük bir satın alma için yeterli pazarlama anlayışını göstermiyorlar.” dedi.

Epsilon CEO’su Bryan Kennedy’nin görevine devam edeceği açıklanırken Publicis’in yönetim kadrosuna katılacağı açıklandı. Publicis, PeopleCloud gibi data platformlarını Epsilon ile birlikte Kennedy’nin komutasında devam ettirecek. Bütünleşik data ve teknoloji platformları, grubun merkezine konumlandırılacak. Müşteriler, böylelikle dört oluşumu da (Publicis Communications, Publicis Media, Publicis Sapient ve Publicis Health) kullanabilecekler.

Epsilon’un kreatif ajansı, Kuzey Amerika’daki Publicis Communications’a entegre edilecek. Pazarlama ağına CJ Affliate’in de dahil edileceği açıklandı. Sadoun, yaptığı açıklamada: “Güçlü bir takım inşa edeceğimizi düşünüyorum. Geleneksel iş dünyasını yeni data regülasyonlarıyla iyi şekilde kombinleyeceğiz. Müşterilerimiz için önemli olan tek şey tüketicilerinin kontrollerini tekrar ellerine alabilmeleri. Kişisel deneyimler burada kilit rol oynuyor. Epsilon ile birlikte önemli tüm silahlar elimizde.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.