Armut’un yurt dışı açılımında ilk durağı ABD oldu

Armut.com, bir süredir üzerinde çalıştığı yurt dışı açılımına HomeRun markasıyla ABD’de başlıyor. 

Ev hizmetleri alanında faaliyet gösteren Armut.com bu senenin başında yurt dışına açılmayı hedeflediğini duyurmuştu. Bu hedefi kapsamında ilk durağı ABD olan Armut, burada HomeRun markasıyla faaliyetlerine başladı.

Amerika pazarını alanında uzman uluslararası ekibiyle Türkiye’den yöneteceklerine değinen Armut.com Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim, “Kendi sektörümüzde trafik açısından dünyadaki ilk beş oyuncudan biriyiz. İlk yurt dışı durağımızın yerleşmiş ve rekabetçi bir pazar olan ABD olması bizim için çok heyecan verici. Ülkemiz teknolojik olanaklar ve beyin gücü açısından yurtdışı pazarlarını buradan yönetmemize olanak verecek kadar iyi durumda. Türkiye’deki hızlı büyümemize yeni pazarları da ekleyerek 2018’de gelirimizin %20’sinin yabancı pazarlardan gelmesini bekliyoruz.” dedi.

“Make every project a home run!” sloganıyla hayata geçen HomeRun, www.aHomeRun.com üzerinden şu anda ev temizliği, boya badana, tesisatçı, fotoğrafçı ve kişisel eğitmen hizmetleri sağlıyor.

Aylık 10 milyonu aşan sayfa gösterimi, 100.000 hizmet vereni ve 75 kişilik ekibiyle Armut, her ay 130.000’in üzerinde hizmet talebine cevap veriyor. Evle ilgili hizmetler başta olmak üzere 2.000’i aşkın kategoride %98 müşteri memnuniyeti ile çalışmalarını sürdüren Armut, hizmet kalitesini ve teknolojisini ABD’den sonra farklı ülkelerde de sürdürmeyi hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.