Armut’un kadınlardan kadınlara sürprizi

6 sene önce

0

Hizmet ihtiyacı olanlarla hizmet verenleri aynı platformla buluşturan Armut’un Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim ve diğer yönetici kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında sürpriz bir etkinliğe imza attı. Temizlik alanında hizmet veren kadınların kişisel gelişimlerine katkı sağlamak üzere organize edilen etkinliğin içeriğini ise kadın uzmanlarca planlanmış bir eğitim oluşturdu.

Etkinlikte farklı ve keyifli bir gün geçiren hizmet verenler, hem uzmanından kişisel gelişim eğitimi aldı hem de gün boyu beraber eğlendi.

Etkinlikle ilgili görüşlerini paylaşan Değim, kadınların iş hayatına katılımı konusunda daha fazla destek sunulması gerektiğine ve kadınların bu değeri fazlasıyla hakkettiğine değinerek, ‘‘Temizlik başta olmak üzere 2000’i aşkın kategoride çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2016’da 130 bini aşan hizmet verenimiz ile ev hizmetleri alanında hizmet almak isteyen 17 milyon tüketiciye dokunmayı başardık. Özellikle temizlik kategorisinde iş imkanı sunduğumuz hizmet verenlerimizin neredeyse %100’ü kadın… Yönetim kadromuzun %80’i kadınlardan oluşuyor, tüm çalışanlarımızda ise %55 gibi yüksek bir kadın çalışan oranına sahibiz. Yani bizim başarımızda kadınların payı çok büyük. Kadınların iş hayatına katılımı konusunda destek vermekten ve onların hayatlarında fark yaratmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Armut, kadınlar için ilham verici keyifli hikâyelerle dolu. Birlikte yazacağımız yeni başarı hikâyeleriyle tüm sektörlere örnek olabiliriz." dedi.

 

Senin için
Tümünü göster
MARKA Konferansı, Cumhuriyet’in 100. yılında en kapsamlı etkinliğe imza atacak

Türkiye’nin gelecek yüzyılına MARKA 2023 Konferansı’ndan başlama vuruşu...