artwork

Ariel, yükü paylaşmamanın uzun vadeli etkisini gösteriyor

1 yıl önce

0

Ev işlerini paylaşmayan çiftlerin ilişkileri zarar görüyor

Ariel #ShareTheLoad kampanyasını altıncı filmle büyütüyor. İlk olarak 2015’te başlayan kampanya, ev işlerinin bölüşülmesinde eşitliği sağlama hakkında sohbet başlatmayı hedefliyor.

BBDO Hindistan tarafından kavramsallaştırılan film, ev işlerinin eşit bir şekilde paylaşılmamasının ilişkiler üzerindeki uzun vadeli etkisine ışık tutuyor ve daha fazla erkeği yükü paylaşmaya teşvik ediyor. Kadınların %78’inin üzerindeki sorumluluk nedeniyle ilişkiyi bitirmek istediğini ortaya koyan bir araştırmaya dayanan filmde bir kadın, anne babasını ziyaret ediyor ve onları sinemaya götürmek istiyor. Anne ise bu teklifi reddediyor.

Kızı, anne ve babasının birbirlerinden uzaklaştığını fark ediyor ve yolda babasıyla konuşuyor. Baba, sohbet sırasında hatasını anlıyor ve eve dönmeyi istiyor. Ertesi gün ise üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek ev işlerinde yükü paylaşıyor.

P&G Hindistan Pazarlama Direktörü Sharat Verma: “Ariel #ShareTheLoad hareketimiz ile amacımız, olumlu değişimi yönlendirmeye ve eşitsizliği ele almaya yardımcı olan anlamlı diyaloglar başlatmaktı. Bu yılki iletişim, ev işlerinin eşitsiz dağılımının ilişkiler üzerinde uzun vadeli bir etkisi olabileceği fikrine dayanıyor. Aslında ankete katılan kadınların %81’i ev işlerinin eşit olmayan şekilde dağıtılmasının zaman içinde ilişkilerini etkilediğini düşünüyor. Zamanla ev işlerinin eşitsiz dağılımı, eşlerden birinin pes etmesine ve ilişkide mesafe oluşmasına neden olabiliyor. Öte yandan güçlü bir ilişkinin temelinin, her iki tarafın da kendisine saygı duyulduğunu, takdir edildiğini ve değer verildiğini hissettiği eşitlik üzerine kurulu olduğunu biliyoruz.

Son anketimiz, çiftlerin %95’inin ev işlerini birlikte yapmalarının ilişkilerini iyileştireceğine inandığını gösterdi. Bu nedenle Ariel, bu filmle hepimizi işaretleri görmeye ve birlikte büyümek için ‘yükü paylaşmaya’ teşvik ediyor.” yorumunda bulundu.

BBDO Hindistan Başkanı ve Yaratıcı Yönetmeni Josy Paul ise: “#ShareTheLoad’un yeni reklamı, evli çiftler ve genç nesil için ufuk açıcı. Toplumda fark ettiğimiz bir şey var; ilişkilerinin bittiğini söyleyen ama nedenini bilmeyen, sayıları giderek artan bir grup erkek… Kimsenin bahsetmediği gizli bir gerçek. Ev işlerinin eşit olmayan dağılımı nedeniyle çiftler arasında duygusal bir mesafe oluşuyor. Filmde gördüğümüz gibi ‘kadın her zaman vermeye devam ediyor, ta ki sonunda pes edene kadar’. #ShareTheLoad bir çözümdür, hayatı birlikte paylaşmak için yükü paylaşmamız gerektiğini fark etmeye yönelik bir adımdır.” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...