artwork

Ariel “yükü paylaş” diyor

1 ay önce

0

Ariel‘in #ShareTheLoad hareketi için hazırladığı yeni filmi, bu yeni yılın karşılandığı sezonda evdeki eşitsiz emeğe ışık tutuyor.

Bağımsız bir üçüncü parti tarafından yapılan yeni araştırma, Hindistan’daki kadınların yalnızca %27’sinin tatil sezonunda kocalarının yükü kendileriyle eşit olarak paylaştığı hissiyatında olduğunu ortaya koydu. Çalışmanın örneklem büyüklüğü yalnızca 400 olmasına rağmen, gerçek rakam çok daha yüksek olabilir.

P&G’nin sahibi olduğu Ariel markası, bayram sezonunda evdeki eşitsizliklere ışık tutmak için gayet iyi bir seçenek. Markanın #ShareTheLoad platformunun bir parçası olan yeni filmde erkek, sonlanan bayram partisinin tadını çıkarırken görülüyor ve karısı, misafirler gittikten sonra etrafı temizlerken ona ima dolu bir bakış atıyor. Erkek, parti fotoğraflarını eşiyle incelerken, onun fotoğraflarda yalnızca masayı silerken ya da yemekle ilgilenirken görüldüğünü fark ediyor ve aklı başına geliyor. Bu tür konuların; artık mesaj vererek farkındalık yaratılması gereken bir durum olmaktan çıkıp erkeklerin (katkıda bulunduğu değil) doğal olarak üzerine düşeni yaptığı normal bir düzen haline gelmesi gerekse de Ariel’in hissettiği sorumluluğu sezonsal iletişim çalışmalarına yansıtması marka algısına yansıyor.

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Avon içindeki gücü açığa çıkaran kadınları kutluyor

Her kadın, yeteneği olan şeyi keşfedecek ve bunu eyleme dökecek...

Kadın, bedeni üzerindeki tek söz sahibidir

1970 yılından bu yana kadın haklarına yönelik tutum pek de...

KFC, ikonik ‘kova’larından pota yaptı

KFC, Kanada’da ikonik kovalarını basketbol potalarına dönüştürdüğü soğuk iklime uygun...