Ariel Hindistan ev işi bilmeyen erkeklerden anneleri sorumlu tutuyor

Ariel Hindistan, BBDO India ile birlikte gerçekleştirdiği yeni reklamında ev işi bilmeyen erkek probleminin kaynağı olarak anneleri işaret ediyor.

P&G bünyesindeki Ariel’in yayınladığı yeni reklam, erkeklerin ev işi bilmemesinin sebebi olarak anneleri bir parça sorumlu tutuyor.

‘Share the load’ (Yükünü paylaş) isimli reklam kampanyasında ilk olarak bir annenin telefonda kızıyla konuşurken oğlunun odasına girdiğini ve bir yandan da odadaki dağınıklıkları topladığını görüyoruz. Annesi, kızının işten ayrıldığını öğreniyor ve nedeninin de damadının ev işini paylaşmaması olduğunu anlıyor. ‘Nasıl olur da ev işi bilmez?’ diye soruyor ancak sonra kendi oğlunun odasını topladığını fark ederek bilmeyebileceğine kanaat getiriyor. Bunun neticesinde oğlunun ev işi öğrenmesine yardımcı olmak için ona çamaşır sepetini veriyor ve çamaşır makinesinde yıkaması için gerekli talimatları veriyor. Reklamın sonunda ‘Kızlarımıza öğrettiğimiz şeyleri, oğullarımıza da öğretiyor muyuz?’ sorusu beliriyor ve annelerin bu anlamdaki davranışlarını sorgulamaları hedefleniyor.  

Künye

Reklamveren: P&G

Marka: Ariel India

Ajans: BBDO India

Kıdemli Yaratıcı Yönetmen – yazar: Aarti Srinivasan

Kıdemli Yaratıcı Yönetmen – sanat: Balakrishna Gajelli

Müşteri Yöneticisi: Mitul Shah, Kayur Desai

Ajans Yapımcısı: KV Krishnam Raju

Prodüksiyon Evi: Offroad Films

Yönetmen: Gauri Shinde

Yapımcı: Anirudh Sharma

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.