artwork

Arda Turan’dan çocuklara ‘paha biçilemez’ sürpriz

8 sene önce

0

MasterCard’dan ‘Paha Biçilemez’ Arda Turan Sürprizi geldi. 4 Ocak’ta FC Barcelona Spor Kulübü’nün transfer yasağının kalkmasıyla önceki gün ilk maçına çıkan Arda Turan, yer aldığı yeni reklam filmiyle geldiği sokakları unutmadığını gösterdi.


MasterCard, 22 yıldır sponsoru olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi kapsamında, FC Barcelona’da oynayan Arda Turan ile ‘paha biçilemez’ bir sürpriz hazırladı. MasterCard’ın dijital mecralarda yayınlanacak yeni reklam filminde, olacaklardan habersiz bir şekilde maça hazırlanan 12 minik futbolcu, sıradan bir mahalle maçında karşılarında Arda Turan’ı görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

MasterCard’ın, Şampiyonlar Ligi için kart sahiplerine sunduğu ayrıcalıkları ve Şampiyonlar Ligi’nde minik futbol severlerin oyuncularla el ele sahaya çıkma fırsatı tanıyan “Paha Biçilemez Sürprizler” projesinin yeni internet videosu, dijital mecralarda yayına girdi.

Reklam filmi 6 aylık bir hazırlık süreci sonrasında tamamlandı. Sürpriz çekimde yer alacak futbol kahramanının seçimlerinde MasterCard ve UEFA, tüm dünyadaki yıldız futbolcular arasından, kendi hikayesinin de başlangıcı mahalle arasında oynadığı oyunlara dayanan Arda Turan üzerinde karar kıldı.

Künye
Reklamveren: MasterCard
Reklamveren Yetkilisi: Ceren Türkben Kaya, Ayça Özol
Reklam Ajansı: Voden
VP: Taylan Eker
Kreatif Direktör: Erdem Ateş
Ajans Prodüktörü: Mert Bilen
Yönetmen: Kağan Erturan
Marka Yöneticisi: Deniz Birol, Sezen Ahıskal
Proje Yöneticisi: Elif Yıldız Karayüksel
Kreatif Stratejist: Burak Durmaz
İçerik & Topluluk Yöneticisi: Işıl Dağıstanlıoğlu
Art Direktör: Faruk Şişko
Yapım Şirketi: Hacıyatmaz Film
Mecra: Online