Araştırmada Yenilikler Konferansı 4 Haziran’da

Araştırmada Yenilikler Konferansı 4 Haziran’da, bu yıl gelirlerini Mor Çatı’ya aktararak gerçekleştiriliyor. Konferansın ana teması, araştırmadaki global yenilikleri katılımcılarla paylaşmak, bunların ülkemizin yakın geleceğini anlamakta ve pazarlama ortamına uyarlamakta nasıl değerlendirileceğini tartışmak.

Konferans, yerli ve yabancı ünlü konuşmacıları konuk ediyor. Her işini kendi yaptığı küçük bir araştırma şirketini dünyanın en büyük kuruluşlarından birisi yapan Didier Truchot, Ebru Baki ile araştırmadaki değişimin yanı sıra kişisel başarı notlarını paylaşacak. Konferans başkanlığını yapan Vural Çakır, ömrünü doldurmasına rağmen bir türlü vedalaşılamayan araştırma yaklaşımları ile yolların nasıl ayrılması gerektiğini  aktaracak. Ralf Ganzenmueller, müşteri iletişiminin nasıl kesintisiz bir sisteme dönüşebileceğini, Gerry Hahlo marka  reklam performans ölçümlerinin yeni medya ortamında sıkıcı rakamlardan yaratıcılığa doğru nasıl yönlenebileceğini anlatacak.

Son yıllarda inovasyon her konferansın ortak konusu. Carlo Stokx neden büyük şirketlerin inovasyon yapmakta zorlandıklarını, gelişmekte olan ülkeler ve küçük şirketlerin araştırmada yeniliklerde nasıl daha başarılı olabileceklerini paylaşacak. Dr. Mustafa Balkaya ise “neuroscience” başlığı ile gündemimize giren uygulamaların teknik ve etik geçerliliğini yorumlayacak.

Seçime çok az kala yapılacak konferansta Ferhat Boratav’ın yönetiminde Gideon Skinner, dünyada siyasi araştırmaların örneklemeden analize değiştirdiği yönleri örneklerken, Prof. Deniz Ülke Arıboğan ve Murat Yetkin nasıl bir Türkiye siyasi yapısının bizi beklediğini tartışacaklar. Pazarlama yöneticileri için önümüzdeki dönemin ekonomik gelişmelerini doğru yorumlamak hayati önem taşıyor. Uğur Gürses, Prof. Kerem Alkin ve Sidar Gedik 2015 ikinci yarısı ve 2016 yılına yönelik iş planlarını etkileyecek ana senaryoları veriler kullanarak  konuşacaklar.

Araştırmada Yenilikler Konferansı, bu yıl Mor Çatı ile iş birliği yapıyor. Kadına şiddetle ilgili araştırma bulgularının eşliğinde Özlem Özdalga’nın moderatörlüğünde durum ve çözümler bir panelde tartışılacak. Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği Başkanı, Medeni Kanun Reformu Kadın Koalisyonu ve Türk Ceza Kanunu (TCK) Kadın Platformu kurucu üyesi Pınar İlkkaracan, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’ndan Esen Özdemir ve oyuncu Tuba Ünsal panelde yer alacaklar.

Konferans, Four Seasons Bosphorus Oteli’nin bahçesinde Ipsos 40. yıl kokteyli ile sona erecek. Kokteylde Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars konuklarla birlikte olacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.