Arçelik’in Kadınlar Günü reklamı cinsiyetçi söylemleri ortadan kaldırıyor

Arçelik‘in Kadınlar Günü reklamı kadın – erkek eşitsizliği ve cinsiyetçi söylemleri ortadan kaldıracak bir çözüm olarak Eşit Sözlük projesini tanıtıyor. Uygulamayı indiren kullanıcıların yazdıkları cinsiyetçi ifadelere, Eşit Sözlük eşitlikçi karşılıklar öneriyor.

Eşit Sözlük, bir klavye eklentisi. Mobil cihazların hayatımıza bu denli girmesiyle artık günün önemli bir bölümünün klavye başında; WhatsApp, Facebook, Instagram ve mail programlarında geçtiğini düşünen Arçelik; tüm yazışmalarımıza eşitliği getirmeyi, eşitsizliğe dur demeyi hedefliyor. iOS ve Android için geliştirilen ücretsiz uygulamayı indirip telefonunuza kurarak ve www.esitsozluk.com üzerinden yeni cinsiyetçi söylem önerilerinde bulunarak siz de bu harekete destek olabilirsiniz. Ayrıca bir eklentiyle Word ve Outlook gibi Office programlarında da çalışan uygulama, tüm Arçelik çalışanlarının bilgisayarlarına yüklenmiş durumda.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak üzere çıkılan yolculukta çok önemli bir adım daha atıklarına dikkat çeken Arçelik Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep ÖzbilKullanımı kolay bir sosyal inovasyon olan ‘Eşit Sözlük’ uygulaması, dilde eşitliği sağlamaya yönelik diğer projelerden farklı olarak bilinç yaratmakla kalmıyor; çözüm de getiriyor.” dedi.

 

KÜNYE

Reklamveren: Arçelik A.Ş.
Reklamveren Temsilcisi: Selin Güler, Eser Dural, Zeynep Bayraktar
Reklam Ajansı: Mobi Wan
Yaratıcı Ekip: Salih Can Akalın, Cüneyt Çalışkan, İsmail Türküsev, Umut Siliman, Barış Türkmen, Ekincan Ayhan, Gülsüm Terzioğlu
Stratejik Planlama: İsmail Özdemir
Müşteri İlişkileri: Emre Ayman, Erbil Çolak
Prodüksiyon Firması: 2012
Yönetmen: Doğan Tanyer
Görüntü Yönetmeni: Altuğ Ozan
Yapımcılar: Ezel Domaniç, Nadide Karademir
Post Prodüksiyon: 1000 VOLT
Müzik: Ozan Hatipoğlu
Medya Satın Alma: KOÇ Zer AŞ
Medya Satın Alma Temsilcileri: Merve Erkaya, Ceren Yalı, Gizem Gürbüz Kazak, Ege Engin Aslantaş, Pelin Doğan

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.