Site icon Campaign Türkiye

Apple’dan “The Greatest” Emmy Ödülü

2023’te ertelenen Emmy ödül töreni 2024’te gerçekleştirildi ve Apple’ın “The Greatest’ı en iyi reklam dalında ödül aldı. Applw’ın Londra’da ki şirketinde ki creatif ekip tarafından oluşturulan kampanya Engelliler Günü dolayısıyla hayata geçirildi.

Gerçek engellilerin yer aldığı reklam filminde, günlük aktiviteleri gerçekleştirebilmek için Apple’ın erişilebilirlik özellikleri tanıtılıyor. Kampanya İPad, İPhone  gibi cihazlardaki erişilebilirlik özelliklerine dikkat çekiyor.

“Erişilebilirliğin İnsan Hakkı Olduğuna İnanıyoruz”

Engelli bireylerin kolu, bacağı, kulağı, gözü olmayı amaçlayan erişilebilirlik araçları, filmde Siri, VoiceOver, Assistive Touch, Kapı Algılama, Büyüteç, Ses Tanıma gibi araçlar tanıtılıyor. Teknoloji ve sağlığı aynı potada eriten Apple’ın bu kampanyası, işlevsellik ve fayda odaklı bir misyon ile gerçekleştiriliyor.

“Apple olarak erişilebilirliğin bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Kapı Algılama, Ses Tanıma, Ses Kontrolü ve daha fazlası gibi yenilikçi özellikler, cihazlarınızı en iyi şekilde kullanmanıza olanak sağlamak üzere tasarlanmıştır.”

Haziran ayında Cannes Lions’da Entertainment Lion for Music Grand Prix’sini kazanan The Greatest, Emmy ödülü ile başarısına bir imza daha atmış oldu.

Exit mobile version