artwork

Apple’dan “The Greatest” Emmy Ödülü

1 ay önce

0

Apple’ın Erişilebilirlik Filmi “The Greatest” Emmy Ödülü Kazandı

2023’te ertelenen Emmy ödül töreni 2024’te gerçekleştirildi ve Apple’ın “The Greatest’ı en iyi reklam dalında ödül aldı. Applw’ın Londra’da ki şirketinde ki creatif ekip tarafından oluşturulan kampanya Engelliler Günü dolayısıyla hayata geçirildi.

Gerçek engellilerin yer aldığı reklam filminde, günlük aktiviteleri gerçekleştirebilmek için Apple’ın erişilebilirlik özellikleri tanıtılıyor. Kampanya İPad, İPhone  gibi cihazlardaki erişilebilirlik özelliklerine dikkat çekiyor.

“Erişilebilirliğin İnsan Hakkı Olduğuna İnanıyoruz”

Engelli bireylerin kolu, bacağı, kulağı, gözü olmayı amaçlayan erişilebilirlik araçları, filmde Siri, VoiceOver, Assistive Touch, Kapı Algılama, Büyüteç, Ses Tanıma gibi araçlar tanıtılıyor. Teknoloji ve sağlığı aynı potada eriten Apple’ın bu kampanyası, işlevsellik ve fayda odaklı bir misyon ile gerçekleştiriliyor.

“Apple olarak erişilebilirliğin bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. Kapı Algılama, Ses Tanıma, Ses Kontrolü ve daha fazlası gibi yenilikçi özellikler, cihazlarınızı en iyi şekilde kullanmanıza olanak sağlamak üzere tasarlanmıştır.”

Haziran ayında Cannes Lions’da Entertainment Lion for Music Grand Prix’sini kazanan The Greatest, Emmy ödülü ile başarısına bir imza daha atmış oldu.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...