Apple’dan Singapur’da “yüzen mağaza”

Apple, 10 Eylül Perşembe günü Singapur’da “ilk yüzen Apple Store’u” ziyaretçilerine açtı.

Mimari anlamda ikonik bir konumda yer alan Singapur’daki Marina Bay, Apple’ın yeni mağazası sayesinde, bölgeyi geliştirmeye yardımcı olacak yeni bir çağdaş yapı haline geldi.

Mimar Foster + Partners tarafından tasarlanan Apple Marina Bay Sands, tamamen suyla çevrili ilk Apple Store’dur. Fütüristik yapı, firmanın yakın zamanda açtığı ve ağaç şeklindeki Bangkok Apple Store’un güzel bir devamı. Foster + Partners, Roma’nın ünlü Pantheon’undan ilham aldı ve antik Roma mimarisinin parçasını çağdaş bir esere yorumladı.

Şıklığıyla dikkat çeken fütüristik kubbe benzeri yapı, 10 dar dikme ile bir arada tutulan 114 parça camdan yapıldı. Mağazaya giren ziyaretçiler, küratörlü Apple ürünlerini ve aksesuarlarını keşfedebilecekleri, Geniuses’tan kişisel teknik destek alabilecekleri veya sadece Marina Körfezi’nin muhteşem manzarasını izleyebilecekleri kubbenin muazzam ortamıyla karşılaşıyor.

Forum, Singapur’un sanatçılarının, müzisyenlerinin ve yaratıcılarının yer aldığı ‘Today at Apple’ oturumlarının sahnesi olarak hizmet verecek olan bir video duvarı etrafında şekilleniyor. Eğitim ve tavsiye almak isteyen girişimciler ve geliştiriciler, Apple’ın mağazanın alt katında bulunan ilk su altı toplantı odasında Apple ekip üyeleriyle buluşabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.