Site icon Campaign Türkiye

Apple’dan otomobillerin kapısını açabilen uygulama

Car Key özelliğinin kullanımını artırmak için çalışmalarına devam eden Apple, iş ortaklarının özelliği test edebilmesi için geliştirdiği bir uygulamayı App Store üzerinden paylaştı.

Apple’ın otomobil anahtarı yerine geçen özelliği, ilk olarak Temmuz 2020’de duyurulmuştu. Cüzdan uygulaması kullanılarak araçların kilidini açma özelliğinin kullanılabilirliği ise oldukça sınırlı olarak kalmıştı. Şimdiye kadar sadece BMW, Hyundai ve Kia markalı bazı otomobillerde kullanılabilen bu özelliğin kapsamı genişliyor.

Apple, otomobil anahtarı uygulamasının çalışmalarını genişletmek adına çalışmalara başlamış gibi görünüyor. Şirket bu kapsamda yeni bir ‘Car Keys Tests’ uygulamasını App Store üzerinde kullanıma sunmaya başladı.

Uygulamaya şu anda yalnızca doğrudan bir bağlantı aracılığıyla erişilebiliyor. Uygulama, otomobil üreticilerinin Apple’ın Araba Anahtarı özelliğiyle entegrasyonu test etmesi için sunulmaya başlanmış gibi görünüyor. Apple, uygulamanın otomobil şirketlerinina anahtar uygulamasının Made-For-iPhone sertifikasyon sürecinde gereklilikleri “test etmelerine ve doğrulamalarına” olanak tanınması için sunulduğunu belirtiyor.

Exit mobile version