artwork

Apple Watch hayat kurtarabilir

1 sene önce

0

LTE (Long Term Evolution) özellikli Apple Watch Series 7‘ın tanıtıldığı reklam, cihazın nasıl hayat kurtarabileceğini vurgulamak için üç acil durum telefon görüşmesinde kaydedilen sesi kullanıyor.

Fitness takibinden Siri komutlarına kadar Apple Watch’lar, hayat kurtarma yetisi de dahil olmak üzere tonlarca yararlı özelliği barındıracak şekilde tasarlandı. Marka, LTE özellikli Apple Watch Series 7’ı tanıttığı bu etkileyici reklamın merkezine hayat kurtarma özelliğini koyuyor.

“911” isimli reklam, yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgide duran Apple Watch’un bu noktada etki yaratabileceği çeşitli yolları göstermek için gerçek hayattaki üç acil durum çağrısından sesleri kullanıyor.

Aramaların birinde, arabası ters dönen bir kadının sesi duyuluyor. Arabasına sıkışmış olan kadın, acil hattına boynuna kadar suyla dolmaya başladığını söylüyor.

Bir diğer aramada ise sert rüzgar nedeniyle denize sürüklenen bir kürek sörfçüsünün sesi duyuluyor. Son acil aramada ise merdivenden düşüp bacağını kıran bir çiftçi konuşuyor.

Arama ihtiyacındaki her kişi cep telefonuna ulaşamıyor ancak reklam, Apple Watch kullanarak kolayca yardım isteyebileceklerini anlatıyor: “Jason, Jim ve Amanda, saatlerinin yardımıyla dakikalar içinde kurtarıldı” diyor.

Marka, ürünün reklamını yapmak için gerçek hayattaki travmaları kullandığından etkileyiciliği artıyor. İnternette reklama dair yapılmış yorumların pek çoğuna bakılırsa insanlar gerçek hayattaki travma çağrılarının kullanılmasından rahatsız oldu. Yine de bir grup ise bunun tüm zamanların en iyi reklamı olabileceğini öne sürdü.

 

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...